141,00 TL
87,42 TL
%38 indirim
Kazancınız
:
53,58 TL
Sanayi Devrimleri Hakkında Bilgiler
Türü: Akademik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 228
ISBN: 9786057809636
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2019
satis-icon
Satış Rakamları 10 adet satılmıştır.
Cevdet Özmen
Cevdet Özmen
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Sanayi Devrimleri Kısa Özet

  Sanayi devrimleri, insanlığın son 300 yıllık gelişimini yansıtmaktadır. Bu devrimler, aydınlanma, bilimsel bilgi üretimi ve uygulamadaki deneyimlerin sonucu olarak ortaya çıkmıştır. İnsanlığın bugünkü refah düzeyine, bu devrimlerle ulaşılmıştır. Bu çerçevede, bilgi birikimindeki artışa dayalı olarak, gelecekte yeni sanayi devrimlerinin yaşanacağı öngörülebilir. Bu çerçevede, beşinci, altıncı ve sonraki sanayi devrimleri gelecekte ortaya çıkacaktır.

  Bu kitabın yazılma amacı, sanayi devrimlerini ayrıntılarıyla ortaya koyarak literatüre katkıda bulunmaktır. Kitap dört bölümden oluşmaktadır. Her bir bölümde, sırasıyla, sanayi devrimlerin biri ele alınmıştır. Bu çerçevede, Birinci Sanayi Devrimi’ni Metin Çakıroğlu ve Gökhan Karadirek, İkinci Sanayi Devrimi’ni Kurtuluş Yılmaz Genç, Üçüncü Sanayi Devrimi’ni Kurtuluş Yılmaz Genç ve Metin Çakıroğlu, Dördüncü Sanayi Devrimi’ni Cevdet Özmen yazmışlardır.

  Kitabın bölümlerinin yazımında, ilgili dönemlere ilişkin tarihsel akış farklı boyutlarıyla ortaya konmuştur. Bu durum, ekonomik ve siyasal olayların birbirlerinden ayrılamaz olmalarının bir sonucudur.

  Bu kitabın basımını gerçekleştiren Gece Akademi Yayınevi yöneticisi Doç. Dr. Hüseyin Atilla Atik’e ve diğer çalışanlarına çok teşekkür ederiz. Kitabın, sanayi devrimleri ile ilgili yeni çalışmaları teşvik etmesi umuduyla.

 • 1. Hamur

Sanayi Devrimleri Hakkında Yorumlar