sadsad x
asdasd
260,00 TL
231,40 TL
%11 indirim
Kazancınız
:
28,60 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Sanatın Öyküsü Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Sanat ve Mimarlık Kitapları
Sayfa Sayısı: 688
ISBN: 9789751418913
Kapak: Ciltsiz
E. H. Gombrich
E. H. Gombrich
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Sanatın Öyküsü Kısa Özet

  Genişletilmiş ve geliştirilmiş yeni basım...

  Sanatın Öyküsü, bugüne kadar yayımlanmış sanat kitapları arasında en tanınmış olanlarından biridir. Bilinen ilk mağara resimlerinden, günümüzün deneysel sanatlarına kadar uzanan geniş bir dönemi ele alan önemli bir başlangıç kitabı olarak, yayımlandığı günden beri rakipsizdir. Profesör Gombrich, sanat alanındaki derin bilgisini, anlattığı sanat çalışmalarına duyduğu sevgi ile birleştirip iletebilen gerçek bir usta olarak kabul edilmiştir.

  Sanatın Öyküsü’nün dünya çapında kazandığı büyük başarı, yazımındaki yalınlığa ve açıklığa dayanır. Yazar amacını, *daha iddialı çalışmaların sayfalarını dolduran çok sayıdaki isim, dönem ve üslubu kolay anlaşılır bir şekilde düzenlemek* olarak tanımlar. Yazar, görsel sanatların psikolojisi konusundaki bilgilerini de kullanarak, sanat tarihini, *içindeki her eserin geçmişle bir bağ kurup, geleceğe işaret ettiği, sürekli iç içe geçen ve değişen gelenekler dizisi* ve *bugünü, piramitlerin çağına bağlayan canlı bir zincir* olarak görmemizi sağlamıştır.

  Sanatın Öyküsü, yeni biçimi, tekrar elden geçirilen resimleri ve genişletilen metni ile, sanata yeni başlayanlar için ilk seçenek olma özelliğini sürdürüyor.

Sanatın Öyküsü Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.