sadsad x
asdasd
95,00 TL
73,53 TL
%23 indirim
Kazancınız
:
21,47 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Sanatçı Mektupları Hakkında Bilgiler
Türü: Kuram Kitapları
Sayfa Sayısı: 223
ISBN: 9786059452502
Kapak: Ciltli
Michael Bird
Michael Bird
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Sanatçı Mektupları Kısa Özet

  Sanatçı Mektupları, usta sanatçıların birbirlerine, dönemin ünlü sanat simsarlarına, hamilerine, ailelerine ve sevgililerine yazdıkları mektuplarından özenle seçilmiş hazine niteliğinde bir kaynak sunar.

  Tematik bir düzen izleyen mektuplar, sanatçıların aşk hayatına, gündelik ve sanatsal yaşamına ışık tutar. Yaratım süreçleriyle ilgili duygu ve düşüncelerine dair birbirlerine yazdıkları notları ve mesajları içerir. Ünlü eserlerinin üretim ve sergi aşamasının arka planında yaşananlara odaklanarak sanatçıların kişisel hayatları ve tarihsel dönem hakkında bilgi verir.

  Her bir mektup okur tarafından daha iyi anlaşılabilmesi için, tarihsel arka plan bilgisi içeren metinlerle desteklenmektedir. Kitap, mektupların orijinal görselleriyle zenginleştirilmiştir böylece okuru sanat dünyasında renkli bir yolculuğa çıkarır.

  Salvador Dali, Frida Kahlo, Michelangelo Buonarotti, Vincent Van Gogh, Rembrandt van rijn, Andy Warhol, Marina Abramovic, Marcel Duchamp, Pablo Picasso, David Hockney, Yayoi Kusama, Henry Moore, Gustav Klimt ve Georgia O’Keeffe bu cezp edici koleksiyonda yer alan sanatçılardan yalnızca birkaçıdır.

Sanatçı Mektupları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.