sadsad x
asdasd
90,00 TL
63,00 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
27,00 TL
Sanat ve Toplum Hakkında Bilgiler
Türü: Kuram Kitapları
Sayfa Sayısı: 248
ISBN: 9786059452304
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2018
Herbert Read
Herbert Read
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Sanat ve Toplum Kısa Özet

  İngiliz sanat eleştirmeni Sir Herbert Read’in ilk kez 1937 yılında, günümüzden yaklaşık 80 yıl önce yayımladığı Sanat ve Toplum, bu alandaki ilk bilimsel çalışmalar arasında yer alıyor. Sanat-toplum ilişkisinin ancak tüm tarihsel süreci kapsayan incelikli bir araştırmanın ardından ortaya konabileceğini savunan Read’in uzun soluklu bir araştırmanın ilk adımı olarak kaleme aldığı bu kitap, tarihsel bir referans noktası olarak değerini hala koruyor.

  Alanında öncü niteliği taşıyan Sanat ve Toplum’un temeli, Read’in 1935-36 yıllarında Liverpool Üniversitesi’nde verdiği derslere dayanıyor. Okuru yalnızca sanat ve toplum ilişkisi üzerine değil, insanın tarih öncesi din anlayışından psikanalize ve sanat eğitimine kadar hemen her alandaki faaliyetlerinin sanata yansımaları hakkında da düşünmeye davet ediyor.

  Türkiye’de 37 yıl önce yayımlanan ve yıllar sonra yeni çevirisiyle yeniden okurla buluşan bu metin, sanat ile toplum arasındaki ilişkiyi günümüz koşullarında değerlendirmek isteyen okura sağlam bir dayanak sunuyor.

   

 • 2. Hamur

Sanat ve Toplum Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.