sadsad x
asdasd
45,00 TL
29,25 TL
%35 indirim
Sanat Psikodrama Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer
Sayfa Sayısı: 178
ISBN: 9786055134433
Boyut: 13.5 x 0
Kapak: Ciltsiz
Asena Yurtsever
Asena Yurtsever
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Sanat Psikodrama Kısa Özet

  'Bir resim hiçbir zaman kelimelerle tam olarak anlatılamaz, eğer anlatılabilir olsaydı o resmi yapmaya ihtiyacımız kalmazdı.' 

  -Schaverien-


  Sanat ilk çağlardan itibaren en önemli ifade araçlarından biri oldu. İnsanlar ilk olarak semboller ve imgelerle iletişim kurdular. 20. Yüzyılın başlarından itibaren ise sanat, psikoterapide bir araç olarak kullanılmaya başlandı.

  Psikodrama, Sanat Terapisi, Drama Terapi, Sanat Psikodramaya giden yolun temel taşlarını oluşturdu. Sonuçta Dışavurumcu Terapiler ile Psikodrama bir araya geldi ve yepyeni bir psikoterapi kuramı Sanat Psikodrama ortaya çıktı.

  "Sahne alanı hayatın gerçeklik testinin ötesinde bir genişletilmiş hayattır. Gerçeklik ve fantazi çatışma içinde değildir. Daha geniş bir dünyanın; objelerin, kişilerin ve olayların psikodramatik dünyasının fonksiyonlarıdır."

  -Moreno-

  Uzman Klinik Psikolog ve Psikodramatist P. Asena Yurtsever bu kitapta kendi oluşturduğu bu modelin, Sanat Psikodramanın, felsefesini, kavramsal temellerini, içeriğini ve uygulamalarını tüm detaylarıyla anlatıyor. Ayrıca 32 adet ısınma oyunu ve 8 hafta süren 16 kişilik bir grup yaşantısı da tüm gerçekliğiyle okuyucuyla paylaşılıyor.

  "Grup terapisi, içtenlikle yapılan insanlar arası keşif sürecidir, grup üyelerinin bu keşfe katılmasını teşvik eden bir sosyal laboratuvardır.'

  -Yalom-

  "Bütünlük, pek çok role girebilmekten, çokça hikâye anlatmak ve onları oynamaktan, sonunda tek bir rolün veya en otantik hikâyenin değerini anlamaktan değil, hepsinin kıymetini bilmekten gelir."

  -R. Landy-

Sanat Psikodrama Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.