Sanat Kavramlarına Giriş

HayalPerest Kitap

Ayla Ersoy

199,00 TL
141,29 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
57,71 TL
Sanat Kavramlarına Giriş Hakkında Bilgiler
Türü: Kuram Kitapları
Sayfa Sayısı: 156
ISBN: 9786056613968
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2023
satis-icon
Satış Rakamları 78 adet satılmıştır.
Ayla Ersoy
Ayla Ersoy
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Sanat Kavramlarına Giriş Kısa Özet

    Sanat eğitimi almayı hedefleyen, sanata ilgi duyan ve iyi bir sanat okuru olmak isteyen herkesin bu alana özgü kavramlarla ilgili bilgi edinebileceği Sanat Kavramlarına Giriş, konuyu anlaşılır ve sade bir dille ele alıyor. Toplumun, siyasetin, felsefenin, bilimin sanat üzerindeki etkilerini, estetik kuramlarının gelişim sürecini ve farklı kuramsal yaklaşımları anlatan kitap, okurun bir esere bakarken, eseri değerlendirirken gözetmesi gereken *sanat tarihsel öğeler* hakkında bilgiler sunuyor.

    Sanat Kavramlarına Giriş, sanat kavramlarını dönemsel, tarihsel ve düşünsel arka planıyla birlikte açıklıyor. Sanat akımlarının özgün kavramlarına da değinen kitap farklı sanat disiplinlerini de ihmal etmiyor. Yüzyıllar içinde geliştirilen sanat kavramlarının özellikle resim ve müzik alanındaki karşılıklarını örnekler üzerinden açıklıyor.

    Prof. Dr. Ayla Ersoy’un yazdığı kitap, Hayalperest Yayınevi tarafından yayımlanan gözden geçirilmiş yeni baskısıyla tüm okurları bir sanat tarihi yolculuğuna çıkarıyor ve bu yolculukta okulara kılavuzluk ediyor.

  • 1. Hamur

Sanat Kavramlarına Giriş Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.