Şan İçin Piyano Eşlikli 9 Türkü

Müzik Eğitimi Yayınları

Muhammet Koç

150,00 TL
115,50 TL
%23 indirim
Kazancınız
:
34,50 TL
Şan İçin Piyano Eşlikli 9 Türkü Hakkında Bilgiler
Türü: Nota Kitapları
Sayfa Sayısı: 96
ISBN: 9786054957224
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
satis-icon
Satış Rakamları 10 adet satılmıştır.
Muhammet Koç
Muhammet Koç
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Şan İçin Piyano Eşlikli 9 Türkü Kısa Özet

  İlk kitapta olduğu gibi bu kitap da ses dağarına eklenen yeni bir ürün; yeni bir ses ve nefes. Farklı yörelere ait zengin halk müziğimiz, her biri en derin duyguları yalın ve içten bir anlatımla dile getiren şiirler üzerine yakılmış ezgilerimizdir. Bu kitaptaki dokuz ezgi, modal ve ritmik yapı özellikleri ile sözel zenginliğinden kaynaklanan güzelliklerine, çoksesli dokunun derinlik ve tınısal renkleri de eklenerek yeniden yaratılmış ve müzik dünyamıza sunulmuştur.

  Farklı coğrafyadan ve farklı kültürden iki müzikçinin kendi duyuş ve düşüncelerini aktararak düzenledikleri bu türküler, müziğin sınır tanımayan etki gücüyle her topraktan, her kültürden insana ve gönüllere seslenecektir.

  Her bir türkünün modal dizisinin, aktarım yoluyla dört farklı insan sesi türünün özelliklerine uygun olarak düzenlenmesi, farklı ses türlerine sahip seslendiricilerin kendilerine uygun bir seçim yapmalarına olanak sağlayacaktır. Ayrıca önceki kitap da olduğu gibi bu yeni kitabın özelliği de daha az seslendirilen türkülere yer verilmiş olmasıdır. Kitapta her eserin dört farklı tondaki notası ile bunların MP3 piyano eşliklerine de yer verimiştir.

  Ses eğitimi alanı her düzeydeki seslendiricinin zevkle yorumlayacağı yeni türkülere kavuşmuştur. Bu güzel türküler sesleri ve seslendiricilerini beklemektedir.

 • 2. Hamur

Şan İçin Piyano Eşlikli 9 Türkü Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.