Saklı Devletin Güncesi "Çatlı vs."

um:ag Yayınları

Uğur Mumcu

80,00 TL
60,80 TL
%24 indirim
Kazancınız
:
19,20 TL
Saklı Devletin Güncesi "Çatlı vs." Hakkında Bilgiler
Türü: Derin Siyaset ve Komplo Teori Kitapları
Sayfa Sayısı: 171
ISBN: 9786057882288
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2022
Uğur Mumcu
Uğur Mumcu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Saklı Devletin Güncesi "Çatlı vs." Kısa Özet

    Abdullah Çatlı, İsviçre`nin Basel kenti savcılığınca uyuşturucu madde kaçakçılığı suçundan aranmaktadır; Fransız polisince aynı suçtan ötürü tutuklanmıştır. Ağca`yı cezaevinden kaçıranların başında Çatlı bulunmaktadır. Çatlı Bahçelievler`de öldürülen TİP`li 7 gencin katillerinden biridir. Ağca`ya sahte pasaport Çatlı ve arkadaşlarınca sağlanır. Papa suikastinde kullanılan silahı, Avusturya`lı silah kaçakçısı eski naziden satın alan Çatlı`dır. Avrupa`da ülkücülerle Ermeniler`in ortak olduğu uyuşturucu madde kaçakçılığının kilit adamlarından biri yine Çatlı`dır. (Cumhuriyet, 21 Eylül 1985, Çatlı Kim?...) Bu Abdullah Çatlı`nın, bu Oral Çelik`in ve Ağca`nın ilişkilerini şöyle bir araştırın; hepsinden "istihbarat örgütü" kokusu çıkar. (Cumhuriyet, 13 Ekim 1985, İşler Karışık...)

    Bir ülkede birbiri ardından cinayetler işlenir ve katiller yakalanmazsa, o zaman "devlet içinde devlet" olduğu yolundaki şüpheler su yüzüne çıkar. Demek oluyor ki, polisin de yakalayamadığı, gücünün yetmediği bazı güç dengeleri bulunmaktadır. Kimdir bunlar? (Cumhuriyet, 31 Mayıs 1976, Eşkıyanın Kökü Dışardadır...)

    Bu köşede, okurlarımı bıktırırcasına Ülkü Ocakları`na cinayet silahları veren jandarma yüzbaşılarını yazdım durdum, kimse kulak asmadı. Bu silahların kayıt sayılarını bile verdim, hiçbir asker ve sivil yönetici bana mısın demedi. Ankara`da Devlet Mimarlık ve Mühendislik Akademisi öğrencilerinin üzerine Amerikan yapısı ve ordu malı bomba atıldığını yazdım, bu bombanın marka ve sayısını bildirdim, kimse tınmadı. Ne oluyor, ne oluyor, kim yönetiyor bu devleti?!.. (Cumhuriyet, 27 Kasım 1979, Kim Kaçırdı?..)

  • 1. Hamur

Saklı Devletin Güncesi "Çatlı vs." Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.