sadsad x
asdasd
13,00 TL
11,05 TL
%15 indirim
Kazancınız
:
1,95 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Sait Faik'in Sakarya'sı Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Kitaplar
Sayfa Sayısı: 144
ISBN: 9789758289431
Kapak: Ciltsiz
Engin Yılmaz
Engin Yılmaz
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Sait Faik'in Sakarya'sı Kısa Özet

  Elinizdeki bu çalışma, 1998 yılından beri sürdürdüğümüz bir emeğin ürünüdür. İlk olarak, 1998 yılında düzenlenen I. Sakarya Kültür ve Tarih Sempozyumu´nda Sait Faik´in Hikayelerinde Mekan ve Adapazarı konulu bir bildiriyle, Sait Faik´in sanatçı dünyasına daha yakından tanıma ve inceleme fırsatını bulduk.

  Kitabın ana çerçevesini 'Sait Faik ve Adapazarı' kesişimi oluşturmaktadır. Kitapta Sait Faik'in sanatçı duyarlılığı ile Adapazarı'na bakışı, Sait Faik'in eserlerinde Adapazarı yansımaları, Adapazarı'nın mekanları, sorunları ama en önemlisi Adapazarı'ndan çalışkan, özverili, zeki insan tiplemeleri alıntılarla ortaya konulmuştur. Bütün bu yansımalar aktarılırken, Sait Faik modern hikayeceliğimize değişimi, dönüşümü nasıl getirmiştir? Hikayeciliğimizi nasıl modernize etmiştir. Uluslararası bir üne nasıl kavuşmuştur? Bugün hala ve niçin aşılamamıştır? gibi soruların da cevapları aranmıştır.

  Kitabın bu ikinci basısında yeni bölümler eklenerek süregelen araştırma ve incelemelerimizin ışığı altında yeni ve özgün yaklaşımlarımıza da yer verildi.

   

Sait Faik'in Sakarya'sı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.