Sağlık ve İletişim Öyküleri

Akademisyen Kitabevi

Cengiz Yakıncı

75,00 TL
64,50 TL
%14 indirim
Kazancınız
:
10,50 TL
Sağlık ve İletişim Öyküleri Hakkında Bilgiler
Türü: İletişim Medya Kitapları
Sayfa Sayısı: 163
ISBN: 9786059942799
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
Cengiz Yakıncı
Cengiz Yakıncı
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Sağlık ve İletişim Öyküleri Kısa Özet

    İletişim problemlerini hayatımızın her alanında görebiliyoruz. Eşler arasında, çocuk ve ebeveynler arasında, öğrenci-öğretmen arasında, iş yerlerindeki çalışanlar arasında, yani insanın olduğu her yerde iletişim sorunlarına rastlayabilmemiz mümkün. İletişim problemlerinin bu denli fazla oluşu tek başına konuşmanın insan ilişkilerinde yeterli olmadığı gerçeğine ulaştırıyor bizi. Mevlana, asırlar öncesinden *Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin karşındaki­nin anlayabildiği kadardır.* diyerek iletişimin bu çok yönlü ilişkiler ağını gözler önüne sermiştir. Aslında karmaşık bir sosyal beceri sa­natıdır iletişim.

    İnsanların birbirlerini yanlış anlamaları için en az dokuz ihtimal olduğu söylenir. Düşündüğünüz, söylemek istediğiniz, söylediğinizi sandığınız, söylediğiniz, karşınızdakinin duymak istediği, duyduğu, anlamak istediği, anladığını sandığı ve anladığı arasında devasa büyüklükte uçurumlar vardır. İnsanların doğru iletişim kurabilmesi için bu dokuz ihtimal arasındaki koca uçuruma düşmemesi gerekir.

    Sağlık ve İletişim öykülerinin hasta, hasta yakını ve sağlık perso­neli arasındaki yanlış anlama ihtimallerini ve derin uçurumları bir nebze de olsa daraltabilmesini umut ediyoruz. Ya da en azından iletişim sorunlarımızda kendimize batırdığımız iğneleri sunabilme­sini…

  • 2. Hamur

Sağlık ve İletişim Öyküleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.