Rus İktidarının Kalbinde

Bilge Kültür Sanat

Tania Rakhmanova

160,00 TL
123,20 TL
%23 indirim
Kazancınız
:
36,80 TL
Rus İktidarının Kalbinde Hakkında Bilgiler
Türü: Dünya Siyaseti ve Politikası Kitapları
Sayfa Sayısı: 376
ISBN: 9786059241540
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
Tania Rakhmanova
Tania Rakhmanova
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Rus İktidarının Kalbinde Kısa Özet

  Vladimir Putin dünyanın en güçlü insanlarından biridir ve modern Rusya’nın en popüler yöneticilerinden biri olmayı başarmıştır. Ama daha 1999’da Rus istihbarat servisi FSB’nin silik bir memuru iken nasıl birdenbire Boris Yeltsin’in varisi olabilmiştir? 2000 yılında Başkan seçilmeden bir yıl önce KGB’nin bu eski yarbayı nasıl iktidara gelmiş ve o zamandan beri Rusya’nın bütün çarklarını nasıl kontrol edebilmektedir?

  Tania Rakhmanova’nın ödül alan *Vladimir Putin’in İktidara Gelişi* belgeseli ardından yazılan bu kitap giderek otoriterleşen Rusya’nın içinde dönen rüşvet, yolsuzluk, haksız servet edinme, zimmete para geçirme, şantaj, komplo, suikast, iftira, medya aracılığıyla güdümleme, seçim hileleri, siyasi tehdit, keyfî yönetim olaylarını gözler önüne sermektedir. Ayrıca, Ukrayna krizi ve Kırım’ın ilhakı, Çeçenistan-Rusya savaşının içyüzü, Suriye’de Esad rejimine verilen desteğin perde arkası gibi güncel konular da dile getirilmektedir.

  Adeta bir casusluk romanı gibi okuyacağınız bu belgesel-kitap inanıyoruz ki Türkiye’de siyasetçilerimizden medya mensuplarımıza kadar pek çok kesime ders verecek, ibret olacak olaylarla doludur.

  Rus asıllı Fransa’ya yerleşmiş olan gazeteci ve belgesel yapımcısı Tania Rakhmanova’nın çok sayıda televizyon belgesel filmleri vardır. Bunlardan *La Prise du Pouvoir par Vladimir Poutine* Pessac Uluslararası Tarihî Film Festivali’nde 2005 yılında en iyi belgesel ödülü almıştır.

 • 2. Hamur

Rus İktidarının Kalbinde Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.