12,97 TL
11,15 TL
%14 indirim
Kazancınız
:
1,82 TL
Rus Devrimleri Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Tarih Kitapları
Sayfa Sayısı: 122
ISBN: 9789758480081
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
satis-icon
Satış Rakamları 3 adet satılmıştır.
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Rus Devrimleri Kısa Özet

  Burada, bu hareketlerden sadece ikisi üzerinde duracağız; her ikisi de önemli ve her ikisi de Bolşevikler tarafından iftiraya uğramıştır. Bunlardan biri, 1921 Mart`ında gerçekleşen "Kronştat Ayaklanması"dır.

  Moskova ve Petrograd`daki işçi eylemlerinin şiddetle bastırılmasıyla birlikte, iktidardaki partinin mevcut politikaları sürdüğü sürece, ülkenin içinde bulunduğu berbat durumdan çıkışın imkansızlığını gören ve hükümetin "ihanetinden" derinden etkilenen Kronştat denizcileri 1917`de vermiş oldukları sözlerini tutup Bolşevik iktidar karşısında harekete geçtiler. Tümüyle barışçıl bir biçimde ve devrimin geleceği için, hükümetin gidişatını protesto edip taleplerini dile getirdiler. Bolşevik hükümet haliyle geri adım atmadı. İsyancılar her bir evi, her bir karış toprağı savundular. Ancak "Kızıl Junkerlerin" gücü karşısında ezildiler. Bu soylu davranışlarının bedelini yüzlerce ceset ve Bolşeviklerin kodeslerinde yüzlerce beden olarak ödediler...

  ... Özgürce örgütlenmiş kitlelerin özgür eylemiyle sosyal devrimin gerçek `inşa` dönemi başlayacak ve tüm dünya, Anarşist düşüncenin haklı çıkmış olduğunu açıkça kabul edecektir.
  -Voline-

 • 2. Hamur

Rus Devrimleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.