sadsad x
asdasd

Romantik Şiirde Doğu Batı Meseleleri

Ötüken Neşriyat
18,52
12,59
%32 indirim
Romantik Şiirde Doğu Batı Meseleleri Hakkında Bilgiler
Türü: Kültür ve Bilim Kitapları
Sayfa Sayısı: 157
ISBN: 9789754377460
Boyut: 12 x 0
Kapak: Ciltsiz
Selahaddin Halilov
Selahaddin Halilov
Devamı
Kampanya

Romantik Şiirde Doğu Batı Meseleleri Hakkında Yorumlar

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Romantik Şiirde Doğu Batı Meseleleri Kısa Özet

  Evet, dünya bu gün birçok küresel sorunlarla karşı-karşıyadır. Batı bu sorunları kendi imkânlarıyla çözebilecek güçte değildir. Onun Doğu ruhuna ihtiyacı var. Fakat bu ruh çağdaş Doğu'nun görünen katmanlarında gözükmemektedir. Doğu'nun derin genetik katmanlarında uyuyan büyük ruhanî gücün geri dönmesini sağlamak çağdaş Doğu'nun imkânları dışındadır. Bunu sağlayabilmek için Batı'nın yardımına ihtiyaç vardır. Batı kendisinin ve tüm insanlığın istikbali uğruna, zaten yozlaşan çağdaş Doğu'yu daha da ezmek için değil, onun kendisine ve kendi ruhanî özüne dönmesi için çaba göstermelidir.
  Aida İmankuliyeva bu konuda şöyle diyor:

  "Doğu'da hayatın mükemmelleşmesi için sadece hissî âlem ve felsefî idrakin derinliği yeterli değildir. Aynı şekilde, kültürel alandaki başarılar ve teknolojinin gelişmesi de insanın manevî ve toplumsal uyanışı için yeterli olmamaktadır."

  Aida İmankuliyeva, medeniyetler arasındaki ilişkileri, Doğu ve Batı düşüncesinin ortak ve farklı yönlerini ve bu problemlerin Arap edebiyatı üzerindeki etkisini araştırmalarına konu eden, 20. Yüzyılın sonlarında Azerbaycan için özellikle güncel olan bu meseleleri edebî ve eleştirel bir bağlamda Azerbaycan'da ve Türk dünyasında gündeme getiren çok değerli bir âlim ve bir felsefecidir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.