sadsad x
asdasd

Rochester'daki Türkler

Doğu Kitabevi

Berkay Orhaner

49,00 TL
34,30 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
14,70 TL
Rochester'daki Türkler Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Sosyoloji Kitapları
Sayfa Sayısı: 160
ISBN: 9786059588195
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2017
Berkay Orhaner
Berkay Orhaner
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Rochester'daki Türkler Kısa Özet

  Rochester`daki Türklerin hikâyesi ile ilgili daha önce bilinmeyen pek çok ayrıntı, Prof. Dr.Talât Sait Halman ile yaptığım görüşme sonrasında ortaya çıktı.

  Elinizdeki kitabın eksenini Türklerin yurtdışına gerçekleştirdikleri işçi göçü oluşturuyor. Fakat biz, Avrupa`ya yönelik işçi göçüne değil, Amerika Birleşik Devletleri`nin New York eyaletinin kuzeyinde yer alan Rochester isimli bir şehre odaklanacağız.

  Türk işçilerin Rochester`a göç etmeleri, göçmenler arasındaki ortak özellikler açısından da kendine özgü bir örnek sunar. Aslında Türk işçilerin yurt dışına göç etme hikayeleri çoğu zaman birbirlerine benzeyen hikâyeler sayesinde gerçekleşir.

  Elinizdeki bu kitap, Rochester`daki Türklerin toplumsal kimliklerine odaklanan sosyolojik bir denemedir fakat çalışmanın sosyolojik saptamalarına katkıda bulunmayan, genelde tarihsel tesadüfler veya anekdotlar içeren yan bilgiler vermekten de çekinilmemiştir. Çalışmanın ana ekseni, RTC`nin toplumsal tarihi üzerinden,Türk göçmenlerin Türklük algılarını araştırmak üzerine kurulmuştur.

 • 2. Hamur

Rochester'daki Türkler Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.