sadsad x
asdasd

Risale-i Nur'da Geçen Terimler ve Ansiklopedik Bilgiler

Nesil Yayınları
37,04 TL
24,08 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
12,96 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Risale-i Nur'da Geçen Terimler ve Ansiklopedik Bilgiler Hakkında Bilgiler
Türü: İslami Araştırma-İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 880
ISBN: 9786051628813
Kapak: Ciltli
Kenan Demirtaş
Kenan Demirtaş
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Risale-i Nur'da Geçen Terimler ve Ansiklopedik Bilgiler Kısa Özet

  Alanında ilk ve tek olan bu kitap, *terimler* ve *ansiklopedik bilgiler* olmak üzere iki ana bölümden meydana geliyor. İlk bölümde, Risale-i Nur’da sıklıkla geçen terimler geniş açıklamaları yer alıyor. Bu bölümde, Risale-i Nur’da yer alan imanî ve itikadî meseleleri yeter seviyede anlayabilmek için bilinmesi gerekli temel terimler ve kavramlar yine Risale-i Nur’un genel mantık örgüsü içinde açıklanıyor.

  İkinci bölümde ise Risale-i Nur’da bahsi yer alan şahıslar, mekânlar, olaylar, eserler hakkında bilgiler veriliyor. Her bir maddenin genel çerçevesiyle izah edilmesinin yanı sıra, Risale-i Nur’un genelinde nasıl yer aldığına dair bilgiler de paylaşılıyor.

  Risale-i Nur’da Geçen Terimler ve Ansiklopedik Bilgiler uzun ve yorucu emekler sonucu hazırlanan ve *başucu kitapları* arasında değerlendirilmeyi hak eden bir çalışma niteliğinde.

  Burada özellikle belirtilmesi gereken bir husus, bu kavram ve bilgilerin, herhangi bir yayınevinde yayınlanan Risale-i Nur Külliyatı’nın baskı ve tertibi esas alınarak hazırlanmadığı için dileyen herkes tarafından rahatlıkla alınıp istifade edilebilmesidir.

Risale-i Nur'da Geçen Terimler ve Ansiklopedik Bilgiler Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.