3,61 TL
2,56 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
1,05 TL
Ramazan Rehberi Hakkında Bilgiler
Türü: Genel İslam Kitapları
Sayfa Sayısı: 146
ISBN: 9789756138205
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Said Alpsoy
Said Alpsoy
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ramazan Rehberi Kısa Özet

  Bakara, 183 - "Ey iman edenler! Sizden öncekilere farz kılındığı gibi, sizin üzerinize de oruç farz kılındı. Ola ki sakınıp korunursunuz."

  Bakara, 184 - "Sayılı günlerdir. Sizden kim o günlerde hasta veya yolcu olur da oruç tutmazsa, başka günlerde kaza eder. Oruç tutmaya takati yetmeyenleri ise, her gün için bir yoksulu doyuracak kadar fidye vermek gerekir. Kim kendi isteğiyle  fazladan hayır yaparsa, bu, kendisi için daha hayırlıdır. Eğer  bilirseniz, oruç tutmanız sizin için daha hayırlıdır."

  Bakara, 185 - "O sayılı günler, Ramazan ayıdır ki, insanlara doğru yolu gösteren, hidayeti ve hakkı batıldan ayırmayı açıklayan Kur`an, bu ayda indirildi. Sizden kim o aya erişirse, onu oruçla geçirsin. Kim hasta veya yolculukta olur da oruç tutamazsa, başka günlerde kaza eder. Allah size kolaylık diler, size zorluk dilemez. Ki böylece sayıyı tamamlayasınız, sizi doğru yola ilettiği için Allah`ı yüceltesiniz ve şükredesiniz."

  Bakara, 186 - "Oruç tuttuğunuz günlerin gecelerinde hanımlarınıza yaklaşmanız size helal kılındı. Onlar sizin nefislerinize zulmettiğinizi bildi. Bunun üzerine tevbenizi kabul edip sizi bağışladı. Şimdi artık onlara yaklaşın. Allah`ın size farz kıldığını talep edin. Fecirde beyaz iplik siyah iplikten ayırt edilinceye kadar yeyin, için. Sonra orucunuzu geceye kadar devam ettirin. Mescidlerde itikafta iken de hanımlarınıza yaklaşmayın. Allah insanlara ayetlerini işte böyle açıklar ki, O`ndan korksunlar.

 • 1. Hamur

Ramazan Rehberi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.