sadsad x
asdasd
13,00 TL
8,71 TL
%33 indirim
Rahat Ol Türkiye Eğlen Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer
Sayfa Sayısı: 175
ISBN: 9786055224769
Kapak: Ciltsiz
Aydın Baykara
Aydın Baykara
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Rahat Ol Türkiye Eğlen Kısa Özet

  Bu kitapla Recep Tayyip Erdoğan (RTE) iktidarının zaman içinde hafızamızda bulanıklaşan veya unutulan "günahlarını" tasnifleyip, bölümler halinde kayda geçirmek amaçlanmıştır.

  A'dan (Arpalık) Z'ye (Zorbalık); Gaf-Günah, Kibir-Küfür İsraf-Kumpas Dincilik-Kincilik, Hortum-Şatafat gibi temalar şiirle hicvedilerek işlenmiştir. Dipnotlarla olayların açıklaması ve kaynağı verilmiştir.

  Bilimsel olmasa da bir tür belgesidir denilebilir. "Sessiz Çığlıkların" belleğimizden silinmeden yazıya dökülmesi hedeflenmiştir. Unutmamak, unutturmamak istenmiştir. Unutulmasın dediklerimiz; R.T Erdoğan'ın ülkemize ve halkımıza zarar veren icraatlarıdır.

  Baskı ve yolsuzluklar yoksulluk ve haksızlıklardır. Hukuksuzluk, adam kayırma rüşvettir. Ayrımcılık, bölücülük, kutuplaştırmaktır.

  Hiciv (Taşlama-Yergi) isyandır: zulme, baskıya, hukuksuzluğa, haksızlığa, yolsuzluğa, rüşvete başkaldırıdır. Silahla değil şiirle başkaldırıdır. Şiirle başkaldırmak bazen silahla başkaldırmaktan daha tehlikeli olmuştur.

  Nef'i "Gürcü hınzırı a samsun-ı muazzam, a köpek nerde sen, nerde sadrazamlık, a köpek ...." dediğinden baş verdi.

  Eşref; "Ey zavallı boş yere yakınma bağırıp çağırma; Çünkü ezilenlerin ahını işiten hükümet bunu musiki sanıyor!" diye taşladı, hapis yattı.

  Hiciv taşlamadır biline
  Zor hakim olunur diline
  Bazen imadır düşünüle
  Bazen de mizahtır gülüne

  Hiciv-Taşlama gelenekseldir; asırlardır altta kalanın, ezilenin, yolunanın  sesidir. Bu kitap da bir sestir; devrimizde Sultan Recep olma yolunda "İlerleyenin" vicdanına seslenen!

Rahat Ol Türkiye Eğlen Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.