sadsad x
asdasd

R Uygulamaları İle Çok Değişkenli İstatistiksel Yöntemler

Nobel Akademik Yayıncılık

Hasan Bulut

48,00 TL
36,00 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
12,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
R Uygulamaları İle Çok Değişkenli İstatistiksel Yöntemler Hakkında Bilgiler
Türü: Donanım ve Hardware Kitapları
Sayfa Sayısı: 528
ISBN: 9786057928931
Kapak: Ciltsiz
Hasan Bulut
Hasan Bulut
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • R Uygulamaları İle Çok Değişkenli İstatistiksel Yöntemler Kısa Özet

    Bu kitap Çok Değişkenli İstatistiksel Yöntemleri, hem teorik hem de R programına dayalı uygulamalar ile ele almaktadır. Kitabın okuyucuları için R programında özel olarak hazırlanmış bir R paketi oluşturulmuştur. Söz konusu paketin detayları kitap içerisinde yer almaktadır. Bu R paketinin ismi, kitabın isminin İngilizce karşılığının baş harfleri kullanılarak MSMwRA (Multivariate Statistical Methods with R Applications) şeklinde belirlenmiştir. Okuyucular bu paketi bilgisayarlarında kurulu olan programlarına indirerek klavye yoluyla girilmesi oldukça zaman alacak olan veri setlerine birkaç saniyede ulaşabileceklerdir. Kitap bu yönüyle literatürdeki emsallerinden ayrılmaktadır.

    R programı açık kaynak kodludur ve ücretsiz olarak bilgisayarlara indirilebilir. Ayrıca sıklıkla kullanılan istatistiksel paket programların (SPSS, Minitab, SAS vb.) aksine hem klasik hem de güncel yöntemlere ait paket ve/veya fonksiyonları bünyesinde barındırmaktadır. Söz konusu paket programlar son bilimsel çalışmalara dayanarak barındırdığı yöntemler yönünden çok sık güncellenmemektedir. Bu durum özellikle lisansüstü çalışmalarda uygulama alanını kısıtlayabilmektedir. Ancak R programı, birkaç hafta önce yayımlanan bilimsel bir yönteme ait uygulamalara bile yer verebilmektedir. Söz konusu uygulamaların gerçekleştirilebileceği bir paket ve/veya fonksiyon bulunamadığında ise kullanıcılar kendi fonksiyonlarını ve paketlerini oluşturabilmektedir.
    Bu kitap çok değişkenli istatistiksel yöntemlerin kullanıldığı tüm alanlarda; araştırmacılar, lisans ve lisansüstü öğrencileri tarafından kullanılabilir.

R Uygulamaları İle Çok Değişkenli İstatistiksel Yöntemler Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.