Psikolojik Danışmanlıkta Etik ve Yasal Konular

Nobel Akademik Yayıncılık

Tim Bond

200,00 TL
160,00 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
40,00 TL
Psikolojik Danışmanlıkta Etik ve Yasal Konular Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Sosyoloji Kitapları
Sayfa Sayısı: 376
ISBN: 9786053203360
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2021
Tim Bond
Tim Bond
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Psikolojik Danışmanlıkta Etik ve Yasal Konular Kısa Özet

  21. yüzyılda ülkemizde, Psikolojik Danışma ve Rehberlik uygulamaları farklı alanlarda hızla yaygınlaşırken, etik ile ilgili yaşantı birikimimiz ve bu alandaki etik sorunları tartışma ihtiyacımız giderek artıyor. Bu kitap PDR meslek alanındaki etik ve yasal sorunları; Amerika`da, İngiltere`de ve Türkiye`deki durumu karşılaştırmalı olarak ele alıp inceliyor ve kendi ülkemizden örnekler sunuyor.

  Psikolojik Danışmanlıkta Etik ve Yasal Konular kitabı, bu alandaki lisans öğrencileri için bir ders kitabı, lisans üstü öğrencileri için bir kaynak kitap, alan uygulamacıları için bir el kitabı ve psikolojik danışma ve rehberlik alanı ile ilgili herkes için temel bir başvuru kitabı olmaya adaydır.

  Kitap, bu alanda çalışanlara yaptıkları işi yeniden gözden geçirme fırsatı sunarak kendilerine "yaptıklarım etiğe ne kadar uygun?", "nasıl davranmalıyım?" sorularını sorduracaktır. Kuşkusuz ki etik bizi mutlu etmez ama "insan" olmak için ona ihtiyacımız vardır.

  Bu kitabın, etiği seven ve meslek yaşamına bu ilkelerin kılavuzluğunda devam etmeye çalışan tüm psikolojik danışmanlara, bu amaçla yetişen adaylara ve bu işi öğrenen öğreten akademisyenlere yararlı olması ve alanın gelişimine katkı yapması beklenmektedir. 

 • 1. Hamur

Psikolojik Danışmanlıkta Etik ve Yasal Konular Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.