sadsad x
asdasd

Psikolojik Danışma ve Psikoterapi Kuramları

Nobel Akademik Yayıncılık

Nancy L. Murdock

110,00 TL
88,00 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
22,00 TL
Psikolojik Danışma ve Psikoterapi Kuramları Hakkında Bilgiler
Türü: Akademik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 696
ISBN: 9786051332857
Kapak: Ciltsiz
Nancy L. Murdock
Nancy L. Murdock
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Psikolojik Danışma ve Psikoterapi Kuramları Kısa Özet

    Psikolojik danışma ve psikoterapi kuramları konusunda yeni bir yaklaşım kullanılarak, on dört kuram (Psikanaliz, Neoanalitik Yaklaşımlar, Bireysel Psikoloji, Bireyi Merkeze Alan Terapi, Varoluşçu Terapi, Gestalt Terapi, Davranış Terapisi, Akılcı Duygusal Davranış Terapisi, Bilişsel Terapi, Gerçeklik Terapisi, Feminist Terapi, Aile Sistemleri Kuramı, Çözüme Odaklı Terapi ve Anlatımsal Terapi) tanıtılmaktadır.

    Yazar, akademik derinliğini sergilerken aynı zamanda sanki ders anlatır gibi okuyucuları ile yüz yüze buluşmayı da amaçlamaktadır. Kitabın giriş bölümünde, okuyucular kuram ve uygulama konusunda aydınlatılmakta; son bölümde de konu tekrar uygulayıcılar veya uygulayıcı olmayı amaçlayanlar bakımından ele alınarak basamak basamak işlenmektedir.

    Kuramların tanıtıldığı her bir bölüm yeni bir danışanın tanıtımı ile başlamaktadır. Sonra da, kuramın temel varsayımları, kavramları, insanın gelişimi, sağlıklılık ve fonksiyonsuzluk konusundaki anlayışları ve kısaca başlıca teknikleri tanıtılmaktadır. Her bir yeni bilginin ardından, bu kavramın hemen nasıl uygulanabileceği de olgu yaklaşımı ile genel olarak sunulmaktadır.

Psikolojik Danışma ve Psikoterapi Kuramları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.