sadsad x
asdasd
60,00 TL
51,00 TL
%15 indirim
Kazancınız
:
9,00 TL
Proje Yönetimi Hakkında Bilgiler
Türü: Yönetim Kitapları
Sayfa Sayısı: 280
ISBN: 9789758752935
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2014
Mesiha Saat Ersoy
Mesiha Saat Ersoy
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Proje Yönetimi Kısa Özet

  Son elli yıldır örgütlerin faaliyetleri projelerin oluşturulması ve  bunların yönetimi yoluyla gerçekleştirilmektedir.

  Projeler ve proje yönetimi giderek toplumsal ve örgütsel alanda önem kazanmaya başlamış ve bu tür faaliyetlerin önemli bölümü projeler aracılığıyla yürütülmeye başlamıştır. Bu projelerin yönetimi alanında son on yıllarda önemli gelişmeler kaydedilmiştir. Projelerin örgütlerin amaçlarına ulaşmalarında başarılı performans göstermelerinde yaptıkları katkı giderek arttığından karmaşık proje faaliyetlerinin yönetimi de önem kazanmıştır. Proje yönetimi tekniklerinin ve yaklaşımlarının uygulanması projelerden elde edilecek sonuçların iyileşmesini sağlamakta ve böylece örgütün performansına olumlu etkide bulunmaktadır.

  Kamu ve özel kesimdeki örgütler ve bunlara ek olarak sivil toplum kuruluşları proje yönetimini sınırlı kaynaklarla kritik zaman kısıtı altında iyi bir performans elde etmek için kullanmaktadırlar. Projeler ayrıca son zamanlarda örgütsel değişimi gerçekleştirmenin önemli bir aracı olarak da kullanılmaya başlanmıştır. Değişim ve yeni bir yöne yönelmek isteyen örgütler zamanında ve maliyet etkin bir şekilde yeni ürünlerin piyasaya sunulması, yeni süreçlerin kullanıma sokulması, yeni programların uygulanması amacıyla projeler geliştirmekte ve bunları en iyi şekilde yönetmeye çalışmaktadırlar.

  Bu kitabın yazılmasındaki amaç proje yönetimine ilişkin bütünsel bir yaklaşımın ve bakış açısının sunulmasıdır. Proje yönetimine bu şekilde bir bütünsel bakışaçısı ve proje yönetiminin bütünsel biçimde ele alınması örgütün stratejik hedeflerine katkıda bulunacaktır. Proje yönetimi, örgüt stratejisine en uygun olan projelerin seçilmesiyle başlamakta, bu projelerin tamamlanması için gerekli olan tüm faaliyetleri içeren yönetsel süreçleri kapsamaktadır.

  Bu kitap bu anlamda proje yöneticisinin ve diğer örgüt yöneticilerinin kullanabilecekleri proje yönetim tekniklerini ve araçlarını ele almaktadır. Böylece söz konusu yöneticiler projelerin örgütün başarısındaki yerini daha iyi kavrayabilecekler, bu teknik ve yöntemleri iyi bir şekilde kullanabilecekler ve projelerin önceden belirlenen amaçlara uygun olarak tamamlanması için gerekli becerilere sahip olabileceklerdir.

  Bu kitabın hazırlanması sırasında bana katkı veren eşim Prof. Dr. Abdullah Ersoy’a teşekkürlerimi sunarım. Kitabın hazırlanmasındaki emekleri için İmaj Yayınevi sahibi Mehmet Bağdatlıoğlu ve dizgici Osman Akkaş’a teşekkürü borç bilirim.Bu kitabın proje yönetimi alanında öğretim görenlere ve uygulamacılara
  yararlı olmasını dilerim.

 • 2. Hamur

Proje Yönetimi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.