sadsad x
asdasd

Profesyonel Futbol Teknik Adam Sözleşmesi ve Uygulama Sorunları

Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 194
ISBN 9786053778677
Tüm Siparişlerde KARGO 1 LİRA!
23,15 TL %16
bkmkitap.com
Fiyatı
19,45 TL
Fiyat Alarmı
Paylaş:
  • Profesyonel Futbol Teknik Adam Sözleşmesi ve Uygulama Sorunları Kısa Özet

    Çalışmanın amacı; Türkiye’de profesyonel futbol teknik adam sözleşmesini hukuki yönüyle tetkik etmek ve teknik adamların yaşadıkları hukuki problemleri tespit etmektir. Çalışma, kuramsal (literatür) ve uygulama (mülakat) bölümü olmak üzere iki ayrı bölümden oluşmaktadır.

    Literatür bölümü Kavramsal Çerçeve başlığı altında bu sözleşme türünün özellikle İş Hukuku yönünden ayrıntılı olarak değerlendirilmesinden oluşmaktadır. Bu bölümde sözleşmeler ile ilgili temel kavramlar, bu sözleşmenin ana esasları, sözleşmeden doğan karşılıklı borçlar, işin düzenlenmesi, toplu iş hukuku ile ilişkisi, sözleşmenin sona ermesi ve sonuçları ile uyuşmazlıkların çözümü başlıkları altında sözleşmenin kurulmasından sona ermesine kadar tüm hukuki süreç değerlendirilmiştir.

    Uygulama kısmında ise mülakat tekniği uygulanarak 18 teknik adam ile görüşülmüştür. Teknik adam seçiminde daha önce Türkiye’de veya yurtdışında bir profesyonel futbol kulübünde çalışmış olma ölçüt olarak kullanılmıştır. Araştırmada profesyonel futbol liglerinin her seviyesinde görev çalışan / çalışmış teknik adamlarla görüşülmeye gayret edilmiştir. Burada teknik adamlara önceden belirlenmiş sorular sorulmuş ve yaşadıkları sorunlar tespit edilmeye çalışılmıştır.

Profesyonel Futbol Teknik Adam Sözleşmesi ve Uygulama Sorunları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.