sadsad x
asdasd
65,00 TL
58,50 TL
%10 indirim
Kazancınız
:
6,50 TL
Postmodern Prens Hakkında Bilgiler
Türü: Politik Akım ve Hareket Kitapları
Sayfa Sayısı: 344
ISBN: 9789758803736
Kapak: Ciltsiz
John Sanbonmatsu
John Sanbonmatsu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Postmodern Prens Kısa Özet

    Postmodern Prens, strateji sorunlarına odaklanan bir siyaset kuramı eseridir. O aynı zamanda 1960`lardan günümüze kadar olan Solun özgün ve aydınlatıcı bir entelektüel tarihini de sunuyor.

    Kitap, 1960`larda Yeni Sol`un izlediği siyaseti inceliyor ve onun ekspresivizminin nasıl siyasi bölünmeye yol açtığını ve postmodernizme nasıl zemin hazırladığını gösteriyor. Öte yandan, gittikçe artan bir biçimde metalaşan bir toplumda akademik yaşamın ekonomi politiğinin postmodernizmin temelini nasıl güçlendirdiğini de gösteriyor.

    Eser, postmodernizmin tarihsel olarak temellendirilmiş eleştirisini ve sosyalist Sol`un onun düşüncelerinin oluşmasına nasıl yardımcı olduğunun tarihini ortaya koyuyor. Bu iki yanlı eleştiri sırasında, küresel kriz anında kapitalizme meydan okuyabilecek bir ortak siyasi özne (Machiavelli`nin Prens`inin ve Gramsci`nin Modern Prens`inin ardılı) inşa etme görevini önüne koyan bir Marksizmin görkemli bir anlatımını sunuyor. Sanbonmatsu, Michel Foucault`nun eserinin ve daha yakınlarda da Hardt ve Negri`nin coşkuyla karşılanan İmparatorluk`unun sınırlarını gösteriyor.

Postmodern Prens Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.