sadsad x
asdasd
150,00 TL
100,50 TL
%33 indirim
Kazancınız
:
49,50 TL
Posta Sanatı Hakkında Bilgiler
Türü: Grafik Sanatlar Kitapları
Sayfa Sayısı: 130
ISBN: 9786055664046
Kapak: Ciltsiz
Şinasi Güneş
Şinasi Güneş
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Posta Sanatı Kısa Özet

  ``Bir gün postacı kapımı çaldı. Elinde bir davetiye olduğunu, postacılar gecesine gelip gelemeyeceğimi sordu. Postacı son zamanlarda heyecanlı bir halde kapıdaki posta kutusuna değil de evin kapısına kadar onca katı çıkıp postayı iletiyordu.``

  Sanatçı Şinasi Güneş, bir deney, dışavurum, işbirliği, iletişim, özgürlük ve eğlence sanatı, yaratıcı olan herkesin katılabileceği uluslararası bir ağ olan Posta Sanatı`nı Türk sanat ortamında yaygınlaştırmak için 2000`li yılların başından bu yana çaba gösteriyor.

  Estetik vurguyu ön plana çıkaran ya da mesaj ağırlıklı politik söylemleri bünyesinde barındıran Posta Sanatı, bireysel ya da grup faaliyeti olarak tarihe eklemleniyor. Bu eklenimler artık bir Posta Sanatı tarihinin oluşturulmasını zorunlu kılıyor.

  Bu süreçte en nitelikli katkıyı daha önce ``Yolculuklar``, ``New York ve Sakız``, ``Sokak Sanatı`` isimli kitapları çıkarmış olan sanatçı Şinasi Güneş, hazırladığı ``Posta Sanatı`` isimli kitapla gerçekleştiriyor. ``Gözetleme``, ``Kadın ve Ekoloji``,`` Küresel Isınma``, ``Fundamentalizm``, ``Evsizler``, ``Çingeneler`` gibi Posta Sanatı ( Mail Art ) çevrelerinde geniş yankı uyandıran projeler yürüten Güneş; görsel şölen öğelerini, onların yaratıcılarını ve yorumlarını tarihsel seyrinde objektif bir tutumla okuyucuya sunuyor. Uluslararası ortamda faal olan sanatçıların katkılarıyla geniş bir yorum perspektifine sahip olan bu yayın, Posta Sanatı`nın deşifresine davetiye çıkarıyor. Tanıtım yazılarının da yer aldığı yayın, odak noktasına sanat icracılarını yerleştiriyor.

Posta Sanatı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.