Post-Kolonyal Teori ve Kapitalizmin Hayaleti

İletişim Yayınevi

Vivek Chibber

266,00 TL
199,50 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
66,50 TL
Post-Kolonyal Teori ve Kapitalizmin Hayaleti Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Politika Siyaset Bilim ve Siyaset Tarihi Kit
Sayfa Sayısı: 461
ISBN: 9789750519796
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
Vivek Chibber
Vivek Chibber
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Post-Kolonyal Teori ve Kapitalizmin Hayaleti Kısa Özet

  Post-kolonyal teori, Küresel Güney’i kavrayabilmek açısından önemli bir çerçeve olmuştur. Aynı zamanda Aydınlanma’nın evrensel kategorilerini reddettiği için oldukça popüler bir düşünce okuludur.

  Gayatri Chakravorty Spivak, Homi Bhabha, Ranajit Guha, Dipesh Chakrabarty gibi önemli isimlere de yer verdiği bu kitapta, Vivek Chibber post-kolonyal teoriye dair en kapsamlı tartışmayı sunuyor.

  Maduniyet Çalışmaları’na ilham veren temel argümanların, analitik ve tarihsel bir dizi yanlış anlamaya dayandığını vurgulayarak post- kolonyal teoriye ciddi bir eleştiri getiriyor. Kültürel kimlikler ve karışımlar üzerine odaklanan post-kolonyal teori, kapitalist ilişkilerle olan geniş bağlamı reddetmiş ve bu şekilde odağını, büyüme ve serbest suçlu hissiyatından fayda sağlama konularında uzmanlaşmış Batı akademisiyle sınırlandırmıştır.

  Chibber’in kitabı basit bir biçimde yanlış bilinenleri ortaya koyuyor, post-kolonyalizmi kültürel tepelerden aşağıya, ait olduğu kapitalist sürecin tam kalbine yerleştiriyor. Sözde radikal akademik yapıların bayat aromasını taptaze bir havayla dağıtan, uzun zamandır beklediğimiz bir kitap...

  - Slavoj Zizek

 • 2. Hamur

Post-Kolonyal Teori ve Kapitalizmin Hayaleti Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.