sadsad x
asdasd
34,00 TL
25,50 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
8,50 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Pompalar ve Pompalı Boru Hatları Hakkında Bilgiler
Türü: Akademik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 294
ISBN: 9786051338323
Kapak: Ciltsiz
Nevzat Yıldırım
Nevzat Yıldırım
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Pompalar ve Pompalı Boru Hatları Kısa Özet

  Pompalar ve pompalı boru hatlarının hesabı ile ilgili yeterli temel bilgileri veren bu kitap; uygulamada pompalı boru hatlarının hesabıyla uğraşan özellikle inşaat mühendislerine, makine mühendislerine, ziraat mühendislerine, kimya mühendislerine, fizik mühendislerine, çevre mühendislerine, mühendislik öğrencilerine ve farklı mühendislik alanlarında çalışanlara iyi bir kaynaktır. Konuların anlatım sırasına dikkat edilerek her konu, gerek akışkanlar mekaniği gerek hidrolik ve gerekse fiziğin esasları açısından sade ve çok geniş anlatılmıştır.

  Bölüm 1, 2 ve 3'te sırasıyla pompa (tulumba) ve unsurları, pompa çeşitleri, pompaların çalışma yöntemleri, pompanın ilk çalışmaya başlatılma işlemi, pompanın akıma sağladığı enerji, pompanın harcadığı enerji ve güç, pompanın karakteristik eğrileri, uygulamada pompalarda karşılaşılan titreşim ve gürültü problemleri anlatıldıktan sonra kullanılacak olan pompanın nasıl seçileceği, pompanın hangi seviyeye yerleştirileceği açıklanmış ve konularla ilgili sayısal örnekler verilmiştir.

  Bölüm 4'te birden fazla aynı veya farklı cins pompaların birbirleriyle bağlantı şekilleri ayrıntılı olarak açıklanmış ve *toplam bileşke veya birleşik pompa karakteristik eğrisinin* elde edilişi genişçe anlatılmıştır. Bölüm 5'te boru hattı analizi ve *sistem karakteristiğinin* elde edilişi genişçe anlatılmıştır. Bölüm 6'da pompalı hatların çözümünde kolaylık sağlayan *indirgeme yöntemi* ve *değiştirilmiş pompa karakteristik eğrisinin* elde edilişi şekillerle anlatılmıştır. Bölüm 7'de pompalı boru hatlarına ait çok sayıda ilginç ve öğretici nitelikte problem çözümleri geniş açıklamalarla verilmiştir.

  Pompalı boru hatlarının hesabıyla ilgilenen mühendis veya öğrenciler için bu kitap temel bir eserdir.Pompalar ve Pompalı Boru Hatları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.