sadsad x
asdasd

Pierre Bourdieu'nün Kuramı ve Sosyolojik Kullanımları

İletişim Yayınevi
25,50 TL
17,09 TL
%33 indirim
Pierre Bourdieu'nün Kuramı ve Sosyolojik Kullanımları Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer
Sayfa Sayısı: 148
ISBN: 9789750518935
Boyut: 13 x 0
Kapak: Ciltsiz
Anne Jourdain
Anne Jourdain
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Pierre Bourdieu'nün Kuramı ve Sosyolojik Kullanımları Kısa Özet

    Pierre Bourdieu, 20. yüzyılın Fransız sosyologları arasında, bugün dünyada en çok tanınan ve sosyolojik yöntemi en çok tartışılandır. Habitus, simgesel şiddet veya uzam gibi anahtar kavramlara dayanan, yeni bir toplumsal kuramın kurucusu olan Bourdieu’nün amacı, toplumsal ilişkilerin gerçekliğini ortaya çıkararak, bu ilişkileri daha etkili biçimde eleştirmektir.

    Yazarlar, çok geniş bir yelpazede eser vermiş bu sosyologun çalışmalarını üç bölümde ele alıyorlar: Sosyoloji mesleği hakkında epistemolojik değerlendirmeleri; okul, kültür gibi alanlardaki araştırmalara kattığı özgün kavramlar; önerdiği toplumsal uzam kuramı. Ayrıca, Bourdieu’nün araştırmalarına katılan veya bunlardan esinlenen bazı sosyologları da ele alıp, Bourdieu ekolü olarak adlandırılan sosyoloji çevresinin haritasını çıkarıyorlar.

    Bourdieu’nün sosyolojiye yaptığı katkıların ve aldığı eleştirilerin derli toplu sunulduğu, Bourdieu sosyolojisine giriş niteliğindeki kitap, bu sosyolojik yaklaşımın günümüz düşünce dünyası üzerindeki dikkat çekici etkisini değerlendirme imkanı veriyor.

Pierre Bourdieu'nün Kuramı ve Sosyolojik Kullanımları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.