sadsad x
asdasd

Peygamberimizin Dilinden Cennetin Kapısını Açan Sevaplar

Gül Nesli Yayınları
7,41
5,19
%30 indirim
Peygamberimizin Dilinden Cennetin Kapısını Açan Sevaplar Hakkında Bilgiler
Türü: Tasavvuf - Mezhep - Tarikat Kitapları
Sayfa Sayısı: 158
ISBN: 9786058586307
Boyut: 13.5 x 0
Kapak: Ciltsiz
Tekin Kılınç
Tekin Kılınç
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya

Peygamberimizin Dilinden Cennetin Kapısını Açan Sevaplar Hakkında Yorumlar

  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Peygamberimizin Dilinden Cennetin Kapısını Açan Sevaplar Kısa Özet

    İnsan olarak yaptığımız her amel ve davranışın, söylediğimiz her bir sözün bize dinen bir karşılığı mutlaka vardır. Bu davranışlar Kur’an ve sünnette belirtilen emir ve yasaklara uygun olursa sevap, uygun olmazsa günah olarak bize geri dönecektir. Karşılığı amel defterimize sevap olarak yazılacak davranışlar, söylenecek sözler ve yapılacak amelleri bilmeliyiz ki amel defterimizi sevaplarla dolduralım, tüm yaptığımız davranışları ibadete ve de sevaplı hale dönüştürebilelim.

    Amel defterini sevaplarla doldurmak iyi, doğru ve güzel işler yapmaktan geçer. Kendinizden önce başkalarını düşünmek, mü'min kardeşine güler yüz göstermek, kazandığımız helal ve temiz mallardan sadaka vermek, insanları sevmek ve onları incitmemek, mü'min kardeşlerinin ayıp ve kusurlarını örtmek, yetim ve yoksula kol kanat germek, komşu hakkına riayet edip misafire ikramda bulunmak, dargınları barıştırmak, yollarda insanlara rahatsız edici şeyleri kaldırmak, hasta kardeşini ziyarete gitmek, emanete riayet etmek, ailesine yumuşak davranmak... Tüm bunlar amel defterimize sevap olarak yazılacak davranışlardır.

    Amel defterimizi sevaplarla dolduracak, cennet kapılarını açacak sevap davranışların neler olduğunu bu çalışmamızda bulabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.