sadsad x
asdasd

Perpetuum Mobile - İlhan Usmanbaş'ın Yapıtı

Pan Yayıncılık

Aykut Köksal

75,00 TL
56,25 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
18,75 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Perpetuum Mobile - İlhan Usmanbaş'ın Yapıtı Hakkında Bilgiler
Türü: Sanatçı Kitapları
Sayfa Sayısı: 327
ISBN: 9786054518845
Kapak: Ciltsiz
Aykut Köksal
Aykut Köksal
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Perpetuum Mobile - İlhan Usmanbaş'ın Yapıtı Kısa Özet

    Çağdaş müziğin önde gelen bestecilerinden İlhan Usmanbaş’ın üretimini tüm boyutlarıyla ele alan Perpetuum Mobile, üç ana bölümden oluşuyor. Birinci bölümde dört kesimden oluşan makaleler yer alıyor: İlk kesimin başlığı *Bağlam*. Bu kesimde, Usmanbaş’ın üretimini tarihsel bağlama oturtan bir yazı var. *İmge* başlıklı ikinci kesimde, bestecinin müziği ve imgesi, genellikle anekdotlarla zenginleşen yazılarla irdeleniyor. Üçüncü kesim ise *İcra*. Bu kez söz, Usmanbaş’ın üretiminde önemli bir aktör olarak ortaya çıkan icracıda. Makaleler bölümü, yetkin çözümlemelerden oluşan *Teknik* başlıklı kesimle sona eriyor; bestecinin üretimini müziğin/yapıtın içinden okuyan metinler bu kesimde yer alıyor.

    Kitabın ikinci bölümü, İlhan Usmanbaş’ın tüm yapıtlarını tek tek ele aldığı açıklamalardan oluşuyor. Usmanbaş’ın, bu kitap için kaleme aldığı değerlendirmeler, bestecinin kendi müziğine bakışını okumak için büyük bir fırsat sunuyor.

    Perpetuum Mobile‘nin üçüncü bölümü, Usmanbaş’ın üretiminin ayrıntılı bir kataloğunu ve bir bibliyografya çalışmasını içeriyor. Katalog -yine bu kitap için- bestecinin katıldığı bir çalışma sürecinde hazırlandı ve ilk kez Usmanbaş’ın tüm üretimi, bütün arşiv elden geçirilerek, olabildiğince eksiksiz bir kayıt altına alındı.

Perpetuum Mobile - İlhan Usmanbaş'ın Yapıtı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.