sadsad x
asdasd
34,00 TL
25,50 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
8,50 TL
Para Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma - İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 304
ISBN: 9786057605009
Kapak: Ciltsiz
Jack Weatherford
Jack Weatherford
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Para Kısa Özet

  Zaman içinde paranın anlamının ve kullanılma şeklinin geçirdiği müthiş dönüşümü merak ediyorsanız okumanız gereken kitap tam olarak bu.

  - Charles R. Schwab

  Kültürel antropolog ve araştırmacı Jack Weatherford, bu kitabında parayla olan ilişkimizin tarihsel dönüşümünü inceliyor. Daha ilkel çağlarda ödeme aracı olarak kullanılan deniz kabuklarından günümüzde kullandığımız kredi kartlarına kadar paranın biçiminin tarihsel süreçteki değişiminin yanı sıra Timbuktu pazarlarından New York Borsası’na paranın coğrafi yayılımını gözler önüne seriyor. Ayrıca paranın ülkeleri, uluslararası ilişkileri, sosyal, siyasal ve kültürel hayatımızı nasıl derinden etkilediğini ve etkilemeye devam edeceğini ortaya koyuyor.

  Para ilk olarak nerede ve ne zaman ortaya çıktı? Paradan önce ödeme aracı olarak hangi nesneler kullanılıyordu? Tapınak Şövalyelerinin bankacılık tarihinde nasıl bir önemi oldu? Bankacı aileler Rönesans’ı nasıl etkiledi? Oz Büyücüsü’nün parayla ve bankacılıkla ne ilgisi vardı?

  Weatherford, paranın insan ilişkilerini nasıl şekillendirdiğini bir kültürel antropoloğun geniş bakış açısıyla ele alıyor.

  - Publishers Weekly

Para Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.