Özgürlük, Adalet ve Sosyal Evrim

Mana Yayınları

Ayşe Yaşar Ümütlü

100,00 TL
71,00 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
29,00 TL
Özgürlük, Adalet ve Sosyal Evrim Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Felsefe Kitapları
Sayfa Sayısı: 152
ISBN: 9786059136051
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2015
satis-icon
Satış Rakamları 9 adet satılmıştır.
Ayşe Yaşar Ümütlü
Ayşe Yaşar Ümütlü
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Özgürlük, Adalet ve Sosyal Evrim Kısa Özet

    Batı ve dünya tarihinde Mill, bir özgürlük kahramanı olarak görülürken, Spencer, büyük ününün yanında katı bir sosyal darwinist olmakla itham edilmiştir. Her ikisi de Amerika ve İngiliz toplumunun en etkili şahsiyetlerden olmuş, mevcut devlet sistemlerini kuran önemli isimlerdendir. Mill çok geniş kesimler tarafından okunurken, Spencer sadece elit ve yönetici bir kesimin okuduğu bir isim haline gelmiştir. Spencer`ı, üniversitelerde okumak ve okutmak söz konusu olduğunda, tehlikeli görülmüş, Yale gibi bir üniversitede dahi büyük tartışmalara ve bazı öğretim elemanlarının görevlerinden olmasına sebep olmuştur.

    Türkiye`de 1907`de Prof. Mehmet Ali Avni, Süleyman Nazif`e yazdığı bir mektupta "Spencer`ın sosyolojisini ve eserlerini içimizde anlayacak kimseleri fevkalade az görüyorum", demiştir. Bu kitap, o zamandan bu yana, ülkemizde Spencer`ın adalet anlayışı üzerine yazılmış ilk kitaptır.

    Bu kitaptan amacımız, Mill`in felsefesini eleştirerek kendi felsefesini ortaya koyan Spencer`ın adalet anlayışını incelemek ve mevcut demokratik sisteme etki ve eleştirilerini sorgulamak için bir kapı aralamaktır.

  • 2. Hamur

Özgürlük, Adalet ve Sosyal Evrim Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.