Özel Eğitime Gereksinimi Olan Bireyler İçin Beden Eğitimi ve Spor

Nobel Akademik Yayıncılık

Ahmet Şirinkan

140,00 TL
114,80 TL
%18 indirim
Kazancınız
:
25,20 TL
Özel Eğitime Gereksinimi Olan Bireyler İçin Beden Eğitimi ve Spor Hakkında Bilgiler
Türü: Spor Bilimi
Sayfa Sayısı: 180
ISBN: 9786254397578
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2021
satis-icon
Satış Rakamları 7 adet satılmıştır.
Ahmet Şirinkan
Ahmet Şirinkan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Özel Eğitime Gereksinimi Olan Bireyler İçin Beden Eğitimi ve Spor Kısa Özet

  Özel gereksinimli bireyler için yaşam kalitesini arttırmanın en önemli basamaklarından birisi de hareket eğitimi, egzersiz, oyun ve sportif etkinliklerdir. Bu amaçla yapılacak her türlü program, özel gereksinimli bireylerin yaşam kalitesini arttırarak onları hayata bağlayıp sosyalleşmelerine katkı sağlayacaktır.

  Bu amaçla yazılan bu kitap, dört bölümden oluşmaktadır.
  Birinci bölümde; özel eğitime gereksinim duyan bireylerle ilgili tanımlar, amaçlar, özel eğitim gereksinim nedenleri, özel gereksinimli bireylerin fiziksel, ruhsal, toplumsal, cinsel ve kişilik özellikleri konu başlıkları bulunmaktadır. İkinci bölümde; özel gereksinime ihtiyacı olan bireylere yaptırılacak rekreasyon etkinlikleri, rehabilitasyon hizmetleri, hareket eğitimi ve oyun, egzersiz ve spor eğitiminin, rekreasyon ve rehabilitasyonun amacı hakkında bilgiler verilmektedir. Üçüncü bölüm; tüm özel gereksinime ihtiyacı olan (zihinsel olarak özel gereksinimli, fiziksel olarak özel gereksinimli, işitsel olarak özel gereksinimli, görsel olarak özel gereksinimli, down sendromlu olarak özel gereksinimli, otizm spectrumlu olarak özel gereksinimli, obezite problemi yaşayanlar, Multiple Scleroz (MS)) vb. özel gereksinimli) bireylerle ilgili genel ve özel bilgileri ayrıca, omurga deformasyonlarından kifoz, lordoz, scolyoz, torticolous ve düz sırt hakkında genel bilgi ve yaptırılabilecek egzersiz örneklerini kapsamaktadır. Dördüncü bölümde; ise, tüm özel gereksinime ihtiyacı olan grupların (özel durumlarına göre) yapabileceği egzersiz örneklerine yer verilmiştir. Bu egzersizler örnek oluşturmaktadır. Eğitmen-uzman kişi, kendisinden hizmet alıcı olan özel gereksinimli bireyin durumuna göre bu egzersiz örnekleri üzerinde adaptasyon yaparak farklı şekilde uygulayabilir.

  Kitap, tüm spor eğitimcilerine, egzersiz uzmanlarına, özel spor eğitmenlerine, rekreasyon bölümü öğrencileri ve eğitimcileri için bir kaynak olması dileğiyle.

 • 2. Hamur

Özel Eğitime Gereksinimi Olan Bireyler İçin Beden Eğitimi ve Spor Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.