sadsad x
asdasd
100,00 TL
85,00 TL
%15 indirim
Kazancınız
:
15,00 TL
Oza Hakkında Bilgiler
Türü: Şiir Kitapları
Sayfa Sayısı: 64
ISBN: 9786058519534
Kapak: Ciltli
Andrey Voznesenski
Andrey Voznesenski
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Oza Kısa Özet

  Ülker İnce`nin muhteşem çevirisi, Özdemir İnce`nin önsözü, Canan Güldal`ın desenleriyle, hard-cover (sert kapaklı) üretilmiş, tümü numaralandırılmış özel basım!

  *1964 yılında yayımlanan Oza elli yıl sonra çok daha büyük bir şiir olarak çıktı karşıma. Ürperdim. Elli yıl sonra iyice kıskandım. Kıskandım, dehşetli tutkuyla, çünkü Oza sadece dünün ve bugünün şiiri değil aynı zamanda geleceğin şiiri. Kendini durmadan yenileyen bir şiir. Dünyanın bütün şairlerinin, geleceğin şairlerinin çarpışmak zorunda oldukları yaman bir rakip!

  Oza, iç içe geçmiş sırılsıklam bir aşk şiiridir. Mayakovski’den sonra Rus şiirinin biçimsel sınırlarını kıran devrimci bir şiirdir. Önem ve büyüklüğünü anlatmak için, bu iki cümle bile yeter!"

  - Özdemir İnce

  "Voznesenski, şiirinde `sözüm ona ilerleme`ye, çıkarcıların, duygusuzların, göğüslerinde bir yürek taşımayanların eline geçince baskı aracı haline dönüşen `kahrolası makine`ye karşı sevginin ve özgür insan ruhunun savunusunu üzerine alır. İnsani değerlerin baş koruyucusu olarak şair çıkar karşımıza. Bu eğilim, en çok da Oza adlı uzun şiirde görülür."

  - Mehmet H. Doğan

Oza Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.