sadsad x
asdasd

Osmanlı Döneminde Behisni Besni Kazasında Aşiret ve Aileler

Gazi Kültür A.Ş. Yayınları

Zeynel Özlü

170,00 TL
153,00 TL
%10 indirim
Kazancınız
:
17,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Osmanlı Döneminde Behisni Besni Kazasında Aşiret ve Aileler Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 1203
ISBN: 9786056584718
Kapak: Ciltsiz
Zeynel Özlü
Zeynel Özlü
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Osmanlı Döneminde Behisni Besni Kazasında Aşiret ve Aileler Kısa Özet

    Bu araştırmada 13. yüzyıldan itibaren Güneydoğu Anadolu bölgesinde etkin rol alan konargöçerlerin Besni bağlamında özellikleri, yaşamları, yaşadıkları sıkıntılar, sosyo-kültürel özellikleri ortaya konmaya çalışılmıştır. Konu ile ilgili olarak Osmanlı arşiv kaynakları titizlikle incelenmeye çalışılmış, bölgede zaman zaman alan araştırması yapılarak halkın geçmişten tevarüs etmiş olduğu değerleri devam ettirip ettirmediği konusunda tespitler yapılamaya çalışılmıştır. Böylece Besni örneğinden hareketle konargöçer teşekküllerin Osmanlı Devleti içerisindeki rollerine ışık tutulmaya çalışılmıştır.

    Bu bağlamda kitap, sadece tarih bilimine katkı sunmamakta, aynı zamanda sosyal bilimler alanında çalışan tüm bilim insanlarının ve araştırmacıların istifade edebileceği veriler de içermektedir.

    Hazırlanan bu çalışmanın özelde Besni sosyal tarihi genelde ise Osmanlı sosyal tarihine küçük de olsa bir katkı sağlanmasını ümit edilmiştir. Gölbaşı, Tut ve Besni’de gerek kent merkezi gerekse Besni kırsalında yaşayan ailelerin ve fertlerinin lakapları veya tespit edilebilen aileler yer almıştır.

Osmanlı Döneminde Behisni Besni Kazasında Aşiret ve Aileler Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.