sadsad x
asdasd
70,00 TL
58,80 TL
%16 indirim
Kazancınız
:
11,20 TL
Ortopedik Manuel Terapi Hakkında Bilgiler
Türü: Akademik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 538
ISBN: 9789752480131
Kapak: Ciltsiz
Chad E. Cook
Chad E. Cook
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Ortopedik Manuel Terapi Kısa Özet

  Fizyoterapi ve Rehabilitasyon alanı ile ilgili temel kaynak eserlerden biri sayılan *Ortopedik Manuel Terapi – Kanıta Dayalı Yaklaşım* kitabı; adım adım anlatım ve zengin görsel içeriklerle ortopedik manuel terapi tekniklerini öğretmeyi amaçlamaktadır. Ortopedik manuel terapi; germe, mobilizasyon, manipülasyon ve kas enerji ilişkili yöntemler gibi seçilmiş pasif veya aktif asistif teknikleri kapsar. Her bir uygulama; ağrının modülasyonunu, yumuşak doku inflamasyonunu azaltmayı veya elimine etmeyi, kontraktil ve non-kontraktil doku tamirini iyileştirmeyi, esnekliği ve/veya stabiliteyi, fonksiyona dönmek ve hareketi fasilite etmek için normal hareket açıklığını arttırmayı amaçlar.

  *Kitapta mitlerin açığa çıkarılması ve belli manuel terapi yaklaşımlarının zayıf yönleri üzerine kutuplaşmış tartışmalara vurgu yapılmaktadır. Kitap yanlış savunulan felsefelere, teorilere ve diğer klinik şartlara açıklık getirmektedir. İyi bir manuel terapi (uygun motor eğitimi ile sağlanır), tüm klinisyenlerin bunu kullanamayacağı kadar kompleks olmamalıdır. Tüm terapistler için basitlik ve klinik yarar sağlamalıdır.*

  - Chad E. Cook

  Ayrıca ders kitabı niteliğindeki bu kitabın ikinci baskısına, Nörodinamik (Bölüm 15) ve Yumuşak Doku Mobilizasyonu (Bölüm 16) bölümleri eklenmiştir. İkinci baskıda; klinik tahmin etme kuralları, seans içi ve seanslar arası bulgular ve sınıflandırma gibi klinik karar verme yardımcılarına da daha fazla vurgu yapılmıştır.

Ortopedik Manuel Terapi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.