sadsad x
asdasd

Ortadoğu'da Ulusal Güvenlik Stratejileri

Seta Yayınları

Veysel Kurt

55,00 TL
36,85 TL
%33 indirim
Kazancınız
:
18,15 TL
Ortadoğu'da Ulusal Güvenlik Stratejileri Hakkında Bilgiler
Türü: Dünya Siyaseti ve Politikası Kitapları
Sayfa Sayısı: 264
ISBN: 9789752459915
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2020
Veysel Kurt
Veysel Kurt
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Ortadoğu'da Ulusal Güvenlik Stratejileri Kısa Özet

    Bu kitap Ortadoğu’daki devletlerin ne tür güvenlik stratejilerine sahip olduğunu anlama ve bu stratejilere hangi faktörlerin etki ettiğini analiz etme amacını taşımaktadır. Kitapta Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Lübnan, Suudi Arabistan, Irak, İran ve İsrail’in ulusal güvenlik stratejileri incelenmektedir. Bu bağlamda ülke incelemesi yapan her bir makale ilgili ülkenin güvenlik kavramsallaştırması, güvenlik tehdidi tanımlaması ve bu tehditle baş etme yöntem ve araçlarını irdelemektedir.

    Bu bakımdan elinizdeki kitap bölge ülkelerinin güvenlik stratejilerini tarif edici bir anlatımın ötesine geçip söz konusu ülkelerin güvenlik stratejilerinin anlaşılmasını sağlayacak analitik bir çerçeve de sunmaktadır. Bunun yanı sıra kitapta ülke incelemeleri yapılırken her bir ülkenin güvenlik stratejisinden kaynaklanabilecek muhtemel risk ve fırsatların Türkiye açısından analizleri de yapılmaktadır.

    Ortadoğu’daki devletlerin ulusal güvenlik yaklaşımları ve güvenlik stratejilerini inceleyen Türkçe akademik eser sayısının oldukça sınırlı olduğu göz önünde bulundurulduğunda bu kitap alanındaki akademik boşluğu doldurmanın yanı sıra Türk dış politika ve karar yapıcılarına da katkı sunacak önemli bir eser niteliğini taşımaktadır.

  • 2. Hamur

Ortadoğu'da Ulusal Güvenlik Stratejileri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.