Örgüt - Kuramları ve Tasarımını Anlamak

Nobel Akademik Yayıncılık

Asuman Akdoğan

340,00 TL
278,80 TL
%18 indirim
Kazancınız
:
61,20 TL
Örgüt - Kuramları ve Tasarımını Anlamak Hakkında Bilgiler
Türü: Akademik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 632
ISBN: 9786053201441
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2015
satis-icon
Satış Rakamları 49 adet satılmıştır.
Asuman Akdoğan
Asuman Akdoğan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Örgüt - Kuramları ve Tasarımını Anlamak Kısa Özet

  Daft`ın *Örgüt Kuramları ve Tasarımını Anlamak* kitabının genişletilmiş ve güncellenmiş 10. basımı örgüt kuram ve tasarımı alanına oldukça farklı, okuyucuların dikkatini çeken, okuyucuları düşündüren ve uygulamalarla yol gösteren bir yöntemle yaklaşmaktadır. Örgüt kuramları ve tasarımına ilişkin temel kavramları, klasik ve çağdaş düşünce ve fikirleri, önemli öge ve faktörleri, aralarındaki ilişkileri geniş ve detaylı bir bakış açısı ile ele almaktadır. Kitap, çağdaş düşünce ve yaklaşımları klasik düşünce ve kuramlarla bütünleştirirken okuyucunun aktif olarak katılımını sağlayan eğlenceli yöntemi ile okuyucuyu sarmalayarak cezbetmektedir.

  Yazar, kitaba önceki baskıdan farklı olarak iki yeni özellik eklemiştir: Birincisi, *Hazırlık Soruları* kısmıdır. Burada, okuyuculara, kendilerini bölümün ana konusuna hazırlamalarını sağlayan kısa sorular sorulmaktadır. Daha sonra, bölümün sorularla ilgili kısımlarında okuyucunun kendi düşüncesi ile doğru olanı karşılaştırmasına olanak tanıyan *Yanıtınızı Değerlendirin* uygulamaları yer almaktadır. *Hangi Büyüklükteki Örgüt Size Uygun?* özelliği okuyucunun kendi tarzı ve tercihleri ile bölüm materyali arasında bağlantı kuran kısa soru formlarını içermektedir. Bu iki özellik, okuyucuların kendilerini değerlendirmeleri için onlara katkı sağlayan özellikler olarak görülmektedir.

  Her bölüm, bu iki yeni özellikle birlikte en güncel düşünceleri, yeni örnek olayları, yeni kitap incelemelerini ve uygulamadan örnekleri içermekte, örnek olayları analiz ederken ve örgütleri yönetirken kavramların nasıl kullanılacağını anlatan *Evrak Çantası* kısmı ile bölüm sonlarında yer verilen *Bütünleştirici Örnek Olaylar*dan oluşmaktadır.

  Bu kitabın, örgüt kuramları ve tasarımı alanındaki zengin kuram ve araştırmaların uygulamaya dönük çalışmalarla harmanlanarak sunulma biçiminin her alandan okuyucu için son derece yararlı olacağı düşünülmektedir. Kitap, gerek akademik alana gerek uygulamacılara yönelik katkı sağlayan dikkat çekici bir eserdir.

 • 1. Hamur

Örgüt - Kuramları ve Tasarımını Anlamak Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.