Organizasyon Kültürü ve Liderlik

The Kitap

Edgar H. Schein

139,00 TL
93,13 TL
%33 indirim
Kazancınız
:
45,87 TL
Organizasyon Kültürü ve Liderlik Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Ekonomi Kitapları
Sayfa Sayısı: 352
ISBN: 9786257816588
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2022
satis-icon
Satış Rakamları 4 adet satılmıştır.
Edgar H. Schein
Edgar H. Schein
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Organizasyon Kültürü ve Liderlik Kısa Özet

  Tüm zamanların en etkili yönetim kitaplarından biri kabul edilen Organizasyon Kültürü ve Liderlik’in bu güncellenmiş beşinci baskısında kültürün bileşenleri ve ne olduğu ile çeşitli kültürlerde nasıl başarılı ve başarısız olunacağı ayrıntılı bir şekilde ifade ediliyor.

  Organizasyon kültürü ve gelişimi alanında onlarca yıllık tecrübeye sahip bir uzman olan Dr. Schein, beş bölümden oluşan Organizasyon Kültürü ve Liderlik’te günümüzün ticari gerçeklerine odaklanıyor; soyut kültür kavramını, organizasyon ve değişim dinamiklerini daha iyi şekillendirmek için kullanılabilecek bir araca dönüştürüyor.

  Liderlerin mutlaka okuması gereken bu kitap, kültür hakkında bilinmesi gereken her şeyin yapı taşlarını sağlıyor; birçok vaka çalışmasına ve akademik çalışmaya referans vererek hem kültürü açıkça anlamanın önemine değiniyor hem de 21. yüzyıl için uygun bir “öğrenme kültürü” öneriyor ve başarılı bir kültürel değişim için genel bir çerçeve sunuyor.

  Dr. Schein, çeşitli kültürlerdeki çalışma örneklerini hayata geçirmek için DEC (Digital Equipment Corporation), Ciba-Geigy, Singapur Ekonomik Gelişim Kurumu, HP (Hewlett-Packard) ve diğer birçok şirketle olan kişisel deneyimini aktarıyor.

  Organizasyon Kültürü ve Liderlik, bir organizasyonu başarılı kılan unsurun temelleri ile ilgilenen herkesin okuması gereken bir kitap.

 • 2. Hamur

Organizasyon Kültürü ve Liderlik Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.