Onur Sağlam Klarnet Metodu-1 Temel Çalışmalar

Müzik Eğitimi Yayınları

Onur Sağlam

500,00 TL
385,00 TL
%23 indirim
Kazancınız
:
115,00 TL
Onur Sağlam Klarnet Metodu-1 Temel Çalışmalar Hakkında Bilgiler
Türü: Nota Kitapları
ISBN: 9786257507547
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2024
satis-icon
Satış Rakamları 2 adet satılmıştır.
Onur Sağlam
Onur Sağlam
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Onur Sağlam Klarnet Metodu-1 Temel Çalışmalar Kısa Özet

  Klasik Batı müziğinden Hint müziğine kadar farklı kültürlerin müziklerinde kullanılan, kendi topraklarımızda da icra edilmekte olan klarnet, şüphesiz ki Anadolu kültüründe ve Türk müziğinde de önemli bir yere sahiptir.
  Her enstrümanda olduğu gibi elbette klarnet eğitimi de çeşitli zorlukları içermektedir. Klarnet eğitimi sürecinde temel çalışmalara ağırlık verilmemesi, icracının entonasyon problemleri ile karşılaşmasına, parmaklarının yeterli aceliteye ulaşamamasına ve enstrümanından kaliteli bir ses rengi elde edememesine neden olmaktadır.
  Si bemol ve sol klarnet için metodolojik bir yaklaşım ile hazırlanmış olan bu kitabın diğer klarnet metotlarından farkı, öğrenci ve öğretmenlerin klarnet eğitimi sırasında yaşadığı öğrenme ve öğretmeye dair sorunları ele alması ve hemen hemen tüm öğrencilerin deneyimlediği teknik problemlerin giderilmesi için yüzlerce etüde yer verilmiş olmasıdır.
  Klarnetin tarihçesinden başlayarak klarnet tuşe sistemleri, bölüm ve parçaları, klarnet ailesi, nefes tekniği incelenmiş ve temel öğretilere yönelik etüt çalışmaları, nota bilgisine sahip olmayan öğrencilerde gözetilerek en ince ayrıntısına kadar ele alınmıştır.
  “Onur Sağlam Klarnet Metodu 1 Temel Çalışmalar” kitabımızın yeni başlayanlara ve orta seviye icracılara faydalı olması ümidiyle…

 • 2. Hamur

Onur Sağlam Klarnet Metodu-1 Temel Çalışmalar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.