Onu Da Sonra Anlatırım Hakkında Bilgiler
Türü: Türk Edebiyatı Romanları
Sayfa Sayısı: 535
ISBN: 9786056452246
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2014
satis-icon
Satış Rakamları 2 adet satılmıştır.
İsmet Galip Yolcuoğlu
İsmet Galip Yolcuoğlu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Onu Da Sonra Anlatırım Kısa Özet

  Aslında bu kitabı yaklaşık çeyrek asır önce, 19891arda yazmaya başlamıştım. Ancak o kadar kitap çıkarttıktan sonra, 10. kitabım olarak yayımlanması da, kaderin bir cilvesi belki. İnsanın, doğası itibariyle, "her zaman rasyonel hareket etme becerisi" bulunmayan bir varlık olduğunu, bır sosyal bilimci olarak kuramsal açıdan uzun yıllardır biliyordum. Ancak her insanın, elinden gelenin en iyisini yapmakta olduğu, kimseyi yargılamamak gerektiği gerçeğini, bizzat alan deneyimlerimle öğrendim ve ondan sonra da, kimseyi fazla suçlamamak gerektiğini bir mesleki tutum olarak böylelikle geliştirdim.

  Wallerstein (2009)`ın dediği gibi, "belirsiz bir kozmosta yaşarız ve bu kozmosun tek ve en büyük erdemi bu `belirsizliğin sürekliliği`dir. Çünkü 1 . insanın yaratıcılığını mümkün kılan şey `bu belirsizliktir.`"

  Evet Alman filozof Schopenhauer`in dediği gibi, "Yaşamın belirsizlikleri, güya bize acı verir, ancak aslında, ileride başımıza gelecekleri bilmemek, düpedüz, yeryüzünün en büyük lütfudur hepimiz için." insanı ümitvar eden, yaşatan, varoluşuna anlam veren şeyler de bu belirsizlikleri azaltmak, daha çok öğrenmek, yeryüzü yaşamını "evindeki gibi huzurlu, güvende sürdürebilmek" ve zamanını yapılandırmak için yapılan etkinliklerden oluşmaktadır. Yaşam başarımızı sağlayan yegane tutumumuz yorulmadan bıkıp, usanmadan bir sihir yapar gibi çalışmayı sevmek ve yaşam boyu öğrenme ilkelerine ısrarla bağlı kalabilmeyi basarmaktır. Çünkü yaşamın tek anlamı, bu etkinlikleri erdemle sürdürebilen "varoluşumuzun bizzat kendisi"dir. 

  "Onu da sonra anlatırım" kitabı, kendi kişisel yolculuğumdan izler gibi görünse de, aslında bu metnin, ülkemizin son çeyrek yüzyıllık sosyal, psikolojik, psikososyal, sosyoekonomik, politik-ekonomik, sosyokültürel unsurları kapsayan duygularımızın ve düşüncelerimizin de yolculuğunun da izleri olduğu kolayca görülebilecektir. Çünkü bu sosyal bilim denemesi, yaşama ilişkin çok farklı değişkenleri ve insan yaşamına dair bütün bil ayrıntıları, entellektüel açlığı olan okuyuculara yön duygusu sağlayabilecek sosyal şemaları, yaşam becerileri gibi farklı karışımları ve kısacası. uygulamalı bilim yolculuğunda, mayalanmış düşünceleri içermektedir.

  Yaşam oyun - gerçekliğinde, sanmam ki kısacık yeryüzü maceramızda, bunlardan daha önemli bir şeyler olsun!

 • 2. Hamur

Onu Da Sonra Anlatırım Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.