196,00 TL
172,48 TL
%12 indirim
Kazancınız
:
23,52 TL
Ölçme ve Değerlendirme Hakkında Bilgiler
Türü: Akademik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 374
ISBN: 9789944919258
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2015
Salih Çepni
Salih Çepni
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ölçme ve Değerlendirme Kısa Özet

    Eğitim ve öğretimde gelişmeler ve yeni anlayışların bir sonucu olarak ölçme ve değerlendirmede de yeni ihtiyaçlar ortaya çıkmaktadır. Özellikle yenilenen müfredatın uygulanmasında, ölçme ve değerlendirme ile ilgili olarak ortaya çıkan ihtiyaçlar ve karşılaşılan sorunlar, ölçme ve değerlendirme kitabının bu ihtiyaçları karşılayacak ve öğretmenlerin karşılaştıkları sorunların çözümüne yardımcı olacak biçimde yeniden tasarımını ve hazırlanmasını gerektirmiştir.

    Bu ihtiyaçları dikkate alarak hazırlanan bu kitapta; eğitimde ölçme ve değerlendirme ile ilgili temel kavramlar, ölçülebilir öğrenme amaçlarının oluşturulması, ölçme ve değerlendirmede güvenirlik ve geçerlilik, yeni ölçme ve değerlendirme yöntem ve yaklaşımları test geliştirme, ölçme ve değerlendirmede temel istatistiksel işlemler ile sınıfiçi değerlendirme ve not verme konularında temel kavramsal bilgiler yöntemler ve uygulama örnekleri yer almaktadır.

    Bu kitap, yenilenen müfredatın öğretiminden ölçme ve değerlendirme örnekleri de sunarak öğretmen adaylarının ve öğretmenlerin ölçme ve değerlendirme sürecini müfredatın yaklaşım, amaç, yöntem ve içeriğine uygun bir biçimde planlamalarına ve yürütmelerine rehberlik edecektir.

  • 2. Hamur

Ölçme ve Değerlendirme Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.