Okul Öncesi Eğitimi İçin Öğretim Teknikleri ve Meteryal Geliştirme

Pegem Akademi Yayıncılık - Akademik Kitaplar

Eser Ültay

220,00 TL
193,60 TL
%12 indirim
Kazancınız
:
26,40 TL
Okul Öncesi Eğitimi İçin Öğretim Teknikleri ve Meteryal Geliştirme Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Kitaplar
Sayfa Sayısı: 232
ISBN: 9786053184539
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2022
Eser Ültay
Eser Ültay
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Okul Öncesi Eğitimi İçin Öğretim Teknikleri ve Meteryal Geliştirme Kısa Özet

  Son yıllarda yapılmış çalışmalar, birçok kavramın temelinin okul öncesi dönemde atıldığını göstermektedir. Okul öncesi dönem çocukları, öğrenmeye aşırı istekli olup doğal bir bilim adamı gibi her şeyi araştırmaya, defalarca denemeler yapıp doğruya ulaşmaya heveslidirler. Ancak bu dönemin özellikleri itibarıyla, çocuklar soyut olarak düşünemeyecekleri veya soyut kavramları algılayamayacakları için kavramların somutlaştırılarak öğretilmesi bir gerekliliktir.

  Okul öncesi dönemde kavramların somutlaştırılmasında en çok başvurulan yol materyal kullanımıdır. Materyal gelişiminde uygun teknolojinin ve yöntemlerin kullanılması artık çağımız için bir zorunluluk hâline gelmiştir. Bu kitap da bu noktadan hareketle okul öncesi öğretmen adayları için *Öğretim Teknikleri ve Materyal Geliştirme* dersinde okutulmak üzere yazılmıştır.

  Bu kitap, *Temel Kavramlar*, *Öğretim Teknolojisi ve İletişim*, *Araç Gereç Geliştirme*, *Öğretim Araç Gereçlerinin Teorik Temelleri*, *Öğretim Materyalinin Seçimi, Hazırlanması ve Tasarımı*, *Teknolojik Öğretim Araçları ve Özellikleri*, *İki ve Üç Boyutlu Araç Gereçlerin Hazırlanması ve Uygulanması*, *Bilgisayar Destekli Öğretim Araç Gereçlerinin Hazırlanması ve Uygulanması* ve *Materyal Örnekleri* bölüm isimleriyle toplam dokuz bölümden oluşmaktadır. Ayrıca bu kitap, renkli materyal örnekleriyle de desteklenmiş ve görsel açıdan zenginleştirilmiştir.

  Kitabın tüm öğretmen ve öğrencilere faydalı olması dileğiyle, kitabın hazırlanma sürecinde emeği geçen herkese şükranlarımızı sunar, teşekkür ederiz.

 • 2. Hamur

Okul Öncesi Eğitimi İçin Öğretim Teknikleri ve Meteryal Geliştirme Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.