Öğrenmenin Nörofizyolojisi Öğretimde Yeni Yaklaşımlar

Anı Yayıncılık

Mehmet Arslan

228,00 TL
198,36 TL
%13 indirim
Kazancınız
:
29,64 TL
Öğrenmenin Nörofizyolojisi Öğretimde Yeni Yaklaşımlar Hakkında Bilgiler
Türü: Akademik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 400
ISBN: 9786051700342
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2015
satis-icon
Satış Rakamları 26 adet satılmıştır.
Mehmet Arslan
Mehmet Arslan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Öğrenmenin Nörofizyolojisi Öğretimde Yeni Yaklaşımlar Kısa Özet

  Dünyadaki hızlı gelişme ve değişimler, hemen her alanda dönüşüme yol açmıştır. Siyasal, sosyal, kültürel, ekonomik ve teknolojik bakımdan, bugün, bırakınız uzak geçmişi, yakın geçmişimize göre dahi farklı bir dünyada yaşıyoruz.
  Çok klasik bir deyiş olsa da, bu hızlı değişime uyum sağlamada anahtar rol "eğitim" dedir. Geniş anlamda eğitim, dar anlamda öğrenme-öğretme alanında ortaya çıkan kuram ve yaklaşımların uygulamaya taşınması ülkemizin geleceği bakımından önem taşımaktadır. Bizler dedelerimizin, bizim çocuklarımız ve torunlarımız da bizim yetiştiğimiz sistemle eğitiliyorlarsa burada bir yanlışlık var demektir.

  Bu çalışmada, öncelikle öğrenmenin nörofizyolojisi üzerinde durulmuş, sonra sırasıyla bilgiyi işleme kuramı, yürütücü biliş, yapılandırmacılık, yansıtmacılık, yaratıcılık, eleştirel düşünme, çoklu zekâ kuramı, özerk öğrenme, probleme dayalı öğrenme, proje tabanlı öğrenme, tam öğrenme, bilgisayar destekli öğretim, uzaktan eğitim, işbirliğine dayalı öğrenme, hayat boyu öğrenme gibi yaklaşımlar ele alınmıştır.
  Çalışmanın öğretmen adaylarına, öğretmenlere ve başta eğitim olmak üzere, başka alanlarda da lisansüstü eğitim yapan meslektaşlarımıza yararlı olması düşünülmektedir.

 • 1. Hamur

Öğrenmenin Nörofizyolojisi Öğretimde Yeni Yaklaşımlar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.