sadsad x
asdasd
23,15
18,29
%21 indirim
O Gece Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer
Sayfa Sayısı: 376
ISBN: 9789944611473
Boyut: 13.5 x 0
Kapak: Ciltsiz
Mehmet Bican
Mehmet Bican
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya

O Gece Hakkında Yorumlar

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • O Gece Kısa Özet

  *O Gece*, 11 Eylül’ü 12 Eylül’e bağlayan gece ile başlayan bir karanlık dönemin, öncesi ve sonrasıyla öyküsü…

  Birçoğumuzun tanık olmadığı *O Gece*ye yıllar sonra bakmak, hatırlamak o kadar önemli ki… *O Gece*yi bilmezsek, yaşadığımız bugünleri nasıl değerlendireceğiz?

  Cumhuriyetin kazanımlarını ve Atatürk devrimlerini tümüyle reddeden, çağın gerisinde kalmış ülkelerin gömüldüğü karanlığı Türkiye’ye taşımak isteyenlerin akıl, mantık, ahlak ve hukuk ötesi yönetimini…

  Cuntacı zihniyetin sona erdiğini iddia ederek, o dönemdeki anayasa ve yasalardan daha da antidemokratik uygulamalara imza atanları… Hukukun ortadan kalktığını, özgürlüklerin sıfırlandığını nasıl göreceğiz? Sahte ihbar mektupları, yalan beyanlar, düzmece belge ve gizli tanıklarla esir alınan subayları, aydınları, gazetecileri, suçsuz birçok yurtseveri sorgusuz sualsiz zindanlarda çürüten; hukukun temel ilkelerine, insan haklarına aykırı ve taraflı çalıştığı belgelenen mahkemelerin savcılığına soyunanların hukuk anlayışını nasıl değerlendireceğiz? İnsanlarımızı ırk ve din istismarcılığıyla ayrıştıran ve düşman kamplara bölenlerin kimler olduğunu nasıl bileceğiz? Ülkemizdeki karanlık dönemi başlatan bir gecenin yaşanmış öyküsü olan *O Gece* iste bütün bu sorularımıza cevap veriyor.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.