185,00 TL
168,35 TL
%9 indirim
Kazancınız
:
16,65 TL
Nutrigenomik Hakkında Bilgiler
Türü: Tıp Bilimleri Kitapları
Sayfa Sayısı: 222
ISBN: 9786052268919
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2019
Kolektif
Kolektif
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Nutrigenomik Kısa Özet

  Genetik, epigenetik ve beslenme çok kompleks bilimsel alanlar olup, günümüz dünyasında ortak bir alanda buluştular. Değişen yaşam koşulları, besin ve beslenme şekilleri, artan hastalıklar bilim insanlarını her gün bu hastalıkları önlemek adına yeni arayışlara itmiştir. Her hastalığın patogenezinde yer alan ilk faktör olan genetik yapı ise çok uzun zaman önce bu arayışın başköşesine yerleşmiştir. Yapılan çalışmalar genetik mekanizmaların beslenmeye karşı oluşturduğu yanıt ya da beslenmeye karşı genlerin verdiği yanıtları araştırmaktadır.

  Günümüzde birçok insan genetik testler yaptırarak nasıl besleneceğini belirlemek istemektedir. Aynı zamanda genetik yapılarının hangi hastalıklar için zemin oluşturduğunu bilmek istemekte ve bu hastalıkları önlemek için nasıl beslenmeleri gerektiği konularına ilgi duymaktadırlar. Her ne kadar şu an için elimizdeki veriler bu soruların tümünü yanıtlandırmasa da bazıları kısmen açıklanabilmektedir. Bu kitap bu soruların genel altyapısını açıklamaktadır.

  Bu kitapta yer alan başlıklar bu konuları inceleyen ve görsel açıdan zengin altyapısıyla anlaşılırlığı kolaylaştıran bir bakış açısı sunmaktadır. Kitap genetik çeşitliliğin besin ögesi gereksinimini nasıl etkilediği hakkındaki ve gen-besin ögesi etkileşimi hakkındaki sorulara yanıt vermektedir. Genetik, biyokimya, epidemiyoloji, halk sağlığı ve beslenme bilimi alanlarını bir araya getirmiştir. Türkiye`de bu konularda kendi alanında çalışan birçok akademisyen bulunmaktadır. Ancak bu alandaki gelişmeleri takip etmek konuya hakimiyetin yanında iyi bir yabancı dil bilgisi gerektirmektedir. Bu nedenle konuya ilgi duyan kişiler literatürü takip etme konusunda zorlanmaktadır.

  Bu kitabı Türkçe`ye çevirerek bu konuda var olan bir eksiğin giderilmesine ve Beslenme Bilimleri alanında çalışan kişilere bir katkı sağlamayı amaçladık. Kitabın içeriğinde yer alan konuları göz önüne alarak, Türkiye`nin neredeyse her köşesinde farklı üniversitelerde çalışan, kendi konusunda uzman çok değerli akademisyenlerin katkıları ile*Nutrigenomics* isimi bu kitabın Türkçe`ye çevrilmesini sağladık. Kitabı bilim dünyasına kazandıran, bilgi ve deneyimlerini ortaya koyarak Türkçe`ye çeviren, emek ve zaman harcayan yazarlarımıza teşekkür ediyoruz. Kitapta toplam 12 bölüm yer almakta olup, ilgili bölümlerin konuya ilgi duyan öğrenciler, araştırıcılar ve uygulayıcılar için yol gösterici olmasını ve yararlı olmasını umuyoruz.

 • 1. Hamur

Nutrigenomik Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.