130,00 TL
92,30 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
37,70 TL
Nörofinans Hakkında Bilgiler
Türü: Araştırma İnceleme ve Kuram Kitapları
Sayfa Sayısı: 464
ISBN: 9786059331029
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
satis-icon
Satış Rakamları 82 adet satılmıştır.
Ramazan Kurtoğlu
Ramazan Kurtoğlu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Nörofinans Kısa Özet

  "Küresel Para Savaşları", 2008 Wall Street merkezli küresel mali krizin küresel ekonomiyi getirdiği noktayı en iyi anlatan tanım. Amerikan ordusu Mart 2009`dan itibaren 60 ekonomi ve finans uzmanının rehberliğinde küresel finans savaşı tatbikatı yapıyor. Gelecek 20 yılda önce kur savaşları, ticaret savaşları ve topyekün, küresel bir finans savaşı ile birlikte konvansiyonel silahların kullanıldığı bir savaş ihtimali hayli yüksek.

  Vahiy dinleri, mitolojik dinler ve seküler dinlerin inananları ütopik Yeni Dünya Düzeni projesi için para oyunlarıyla dönüştürülmeye çalışılıyor.

  Bilime dayandıkları iddiasındaki komünizm ve Nazizm ile başarılamayan, "dünyanın tek bir yönetim biçimi ve ekonomik düzende evrensel demokrasi ya da küresel serbest piyasa birleşeceğini öne süren soldan sağa evrilen yeni muhafazakar teoriler ile varlığını sürdürüyor."

  - John Gray`in dediği gibi;

  "İnsanlığın yeni bir çağın eşiğinde olduğu yolundaki bu inanç, her ne kadar sosyal bilimler kisvesi altında sunulduysa da, basbayağı çok eski çağlara dayanan apokaliptik inançların en son biçimidir."

  Açıkçası "finansal Armagedon" ile postapokaliptik bir cennet vaadediliyor.

 • 2. Hamur

Nörofinans Hakkında Yorumlar