sadsad x
asdasd

Nikahta Keramet Var

Ahir Zaman
14,50 TL
9,43 TL
%35 indirim
Nikahta Keramet Var Hakkında Bilgiler
Türü: Aile ve Çocuk Kitapları
Sayfa Sayısı: 224
ISBN: 9786055095482
Boyut: 13.5 x 0
Kapak: Ciltsiz
Sibel Üresin
Sibel Üresin
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Nikahta Keramet Var Kısa Özet

  Evlilik, iki cinsin aile yuvası kurmak ve neslin devamını sağlamak için meşru yollarla bir araya gelmesidir. Allah’ın emri, Peygamberin sünneti olarak insanın korunması ve neslin devamı için gereklidir.

  Evlilik kutsal bir beraberliktir. Allah adına söz vererek *evet* demektir. Başlangıçtan itibaren evlilik, kutsallığına gölge düşürülmeyecek şekilde kurulmalı; nişanlar, nikahlar ve düğünler inancımıza kültürümüze, ahlak ve edebe uygun biçimde yapılmalıdır.

  Evlilik dinin bir emridir. Nisa Suresi’nin 3. ayetinde evlilik emredilmiştir. Nur Suresi’nin 32. ayetinde evliliğe elverişli olanların evlendirilme emri vardır. Hz. Peygamber: *Evlenin, evlendirin, nikah ve evlilik benim sünnetimdir.* demiştir.

  İslam, nikahsız birliği asla hoş görmemiş ve zina suçu saymıştır. Bugüne kadar nikahı ve evliliği benimsemeyen toplumlar, ayakta duramamıştır. Mutlu huzurlu toplumlar ve dengeli nesiller, sağlam ailelerin eseri olmuştur.

  Bugüne kadar bir toplumu yozlaştırmak isteyenler, o toplumda nikahı kaldırmaya ve alie yuvalarını yıkmaya çalışmışlardır. Bugün medyanın, nikahsız hayatı özendirme çabası bundandır. Müstehcenliği ve cinselliği ön plâna çıkarması aile hayatını yıkmak içindir.

  Kişi evlenmekle iffetini, namusunu korur, insanı ve toplumu tehdit eden ahlaksızlıklar önlenir. Sağlıklı bir şekilde neslin devamı sağlanır. Yalnızlıktan kaynaklanan ruhsal bozukluklar önlenmiş olur.

  Allah’ın emri ve Sevgili Peygamberimizin sünneti olan evliliği gerçekleştirenlere ne mutlu! Bu nedenle evlendiğinizde deyin ki: *Elhamdülillah evliyim! Çünkü Allah’ın ve peygamberin emrini yerine getirdim.*

Nikahta Keramet Var Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.