sadsad x
asdasd

Nietzsche'nin Hayvanları

Gram Yayınları
29,00 TL
20,01 TL
%31 indirim
Kazancınız
:
8,99 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Nietzsche'nin Hayvanları Hakkında Bilgiler
Türü: Felsefe Kitapları
Sayfa Sayısı: 316
ISBN: 9786059319317
Kapak: Ciltsiz
Vanessa Lemm
Vanessa Lemm
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Nietzsche'nin Hayvanları Kısa Özet

    Vanessa Lemm’e göre, Nietzsche’nin felsefesinde hayvan rastgele seçilmiş bir tema olmadığı gibi, sıradan bir metafor da değildir. Aksine, hayvan Nietzsche’nin bütün korpusunu kendi etrafında örgütleyen bir ağırlık merkezidir. Bu bakımdan Nietzsche’nin her bir hayvanı, düşüncesine özgün pratikler ve anlamlar kazandıran kurucu öğeydi.
    Elinizdeki kitapta Lemm bir yandan Nietzsche’deki hayvan temasının izlerini sürerken, bir yandan da hayvanlık-insanlık, unutma-anımsama ikilikleri üzerinden ilerleyerek insanın hayvanlar arasından doğrulduğu ve sonrasında yeniden onların arasına döndüğü anları resmediyor, böylece insanlığın geleceği de bu kitabın başlıca tartışma konularından biri hâline geliyor.

    Nietzsche’nin Hayvanları, filozofun yazılarındaki ‘hayvan’ temasının ilk sistematik arkeolojisini sunmakla yetinen bir eser değil. Bu tema etrafında güçlü fikir örüntüleri yaratarak insanın hayvanlığına da farklı açılardan ışık tutan bir çalışma. Lemm bu kitapta sadece Nietzsche’yle ilgilenen okurlara değil, hayvan-insan ayrılığının ve içiçeliğinin kültürde, politikada, sanatta ve felsefede algılanış biçimlerini sorun hâline getiren okurlara da sesleniyor.

Nietzsche'nin Hayvanları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.