18,52 TL
12,59 TL
%32 indirim
Kazancınız
:
5,93 TL
Neyran Hakkında Bilgiler
Türü: Anı Mektup ve Günlük Kitapları
Sayfa Sayısı: 116
ISBN: 9786053235927
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
Güley Yahyalar
Güley Yahyalar
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Neyran Kısa Özet

  Bu kitap, konaklarda büyümüş bir nene ve anneannenin kısıtlı imkanlarla yetiştirdiği evlatlarına ve bugün hemen hemen herşeye sahip torunlarına, paranın asla satın alamayacağı en kıymetli miras, asaletin öyküsüdür.

  Para sadece kuvvettir. Eğitim ve farkındalık paranın aracı ve amacı olmalı ki, bu kuvvet bilinçli hareketlerle verimli sonuçlara dönüştürülebilsin.

  Neyran ve Sonay olacaklardan bihaber doğuştan eklem yerlerinde deformeler olan 3 yaşındaki Güley`i Londra`ya tedaviye götürmüş, iki kızlarını da nene ve dedenin himayesine bırakmıştı.

  Fatma ve Mustafa Yahyalar, torunları 8 yaşındaki Soley ve 7 yaşındaki Caney ile birlikte, Larnaka`lı yaşlı ve çocukların en güvenilir yeri olarak yönlendiririldikleri sinemaya giderler, dışarıda sürekli askeri araçlar, havada askeri uçaklar, etrafta koşuşan, ağlayan endişeli insanların sesi tehlike alarmının sesine karışıyor, sağa sola havan topları düşüyordu...

  Sait ise eşi Tezer, yeni doğmuş bebeği Fatoş ve 2,5 yaşındaki oğlu Nahit`ten uzak, Larnaka`nın bütün genç erkekleri gibi esir alınmış, vatani görevini en iyi şekilde yapmaya çalışırken ecel terleri döküyordu.

  Küçük Caney`in sürekli "Nene, amcamı nasıl öldürecekler?" Sorusundan baygınlık geçiren Fatma Hanım içecek sularını başından dökünüp en kısa zamanda evlatlarına sağ salim kavuşmak için dualar ediyordu...

 • 2. Hamur

Neyran Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.