Ney`de Teknik Çalışmalar - Exploring Ney Techniques

Pan Yayıncılık

Ali Tüfekçi

150,00 TL
106,50 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
43,50 TL
Ney`de Teknik Çalışmalar - Exploring Ney Techniques Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Kavramlar Kuram ve Tarihçe Kitapları
Sayfa Sayısı: 72
ISBN: 9786054518760
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2021
Ali Tüfekçi
Ali Tüfekçi
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ney`de Teknik Çalışmalar - Exploring Ney Techniques Kısa Özet

    Tarihsel süreç içerisinde ney eğitimi ile ilgili, kimisi bir paragraf, kimisi bir çizim, kimisi bir eser olarak karşımıza çıkan az sayıdaki belge ve metotlar günümüzde de maalesef sayısal olarak azlığını korumaktadır. Öyle ki çalgılar için yazılan teknik egzersizler de, bu sayısal olarak az olan metotların içerisindeki bölümlerde bulunmaktadır. Bir çalgı icracısının, icra stilini oluşturmasında, geliştirmesinde ve süratle ilerletmesi yolundaki en büyük yol arkadaşı sayılabilecek teknik çalışmaların, egzersizlerin önemi ortadadır.

    Metotların içerisinde verilen teknik çalışmalar, bazen metodun kapsamının geniş olması sebebiyle yeterle olamamaktadır. Ayrıca metot içerisinde verilen örnek eserlerin de, icracının teknik amacına çoğu zaman hizmet etmediği bilinmektedir. Bu anlayışla ele alınmaya çalışılan söz konusu eserin tamamını teknik çalışmalar, egzersizler ve amaca yönelik uygulamalar oluşturmaktadır.

    Kaleme alınan bu ufak çalışmanın, neyzenlere, ney`e gönül verenlere ve ney`de asgari 3 senesini doldurmuş neyzen adaylarına ; ney`de ses, nefes ve icra hakimiyeti sağlamada bir nebze de olsa ışık tutacağı, faydalı olacağı ümidindeyim.

  • 2. Hamur

Ney`de Teknik Çalışmalar - Exploring Ney Techniques Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.